Strona głównaWiadomościPhilips 276E8FJAB. Monitor dla grafików i graczy

Philips 276E8FJAB. Monitor dla grafików i graczy

Już w maju rynek monitorów powiększy się o nowy model Philipsa. W kategorii dużych ekranów zrobi się jeszcze ciaśniej i agresywniej.

Firma Philips nie skupia się wyłącznie na produkcji monitorów gamingowych i dlatego ich marka jest rozpoznawalna zarówno w kręgach profesjonalistów oraz amatorów używających komputera do luźnej rozrywki. Wobec tego oferowane modele mogą zaspokoić więcej, niż tylko konkretną grupę odbiorców. O sukcesie Philipsa 276E8FJAB zadecyduje nie tyle reklama, co zadowolenie użytkowników, a ci z kolei nie powinni mieć żadnych wątpliwości, że jest to monitor optymalny do pracy i zabawy.

27″ model może być kroplą w morzu potrzeb amatorów grafików i jednocześnie zająć wolną przestrzeń na biurku mniej wymagającego gracza. Za jakość obrazu odpowiada matryca IPS o maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1440 (QHD), więc możemy liczyć na naprawdę niezłe widoki. Ostry obraz i żywe kolory to jedne z głównych cech, które są chyba najważniejsze w odniesieniu do pracy przy obróbce zdjęć, odtwarzania treści wideo czy też w trakcie zagrywania się w wysokobudżetowe gry.

W celu otrzymania przyzwoitej palety barw Philips wykorzystał technologię Ultra Wide-Color oraz przysposobił matrycę IPS do wyświetlenia przestrzeni barw na poziomie 132% RGB. Monitor ma szerokie kąty toteż świetnie nadaje się do grania i poważniejszej pracy. Ponadto charakteryzuje się wysokim, acz standardowym poziomem kontrastu statycznego 1000:1. Lepiej to wygląda w przypadku maksymalnego natężenia światła. Tutaj zastosowano 350 nitów, więc jakość wyświetlanej bieli jest całkiem zachęcająca.

Design monitora jest raczej przeciętny, ale można to traktować jako zaletę i wadę. Nie rozprasza i niczym nie zaskakuje. Ma bardzo cienką ramkę wokół ekranu i jedynie przy podstawie kilkanaście milimetrów szerszą powierzchnię. Wizje na gry i inne treści podtrzymuje plastikowa, solidna nóżka w kształcie półksiężyca. Ponadto wyposażony jest w złącza DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 i VGA oraz wyjście słuchawkowe. Ustawieniami monitora możemy zarządzać z poziomu systemu lub przełącznika na wzór joysticka zamieszczonego na obudowie monitora.

Cena za Philipsa 276E8FJAB w tym przedziale ekranowym jest bardzo konkurencyjna. W chwili premiery zapłacimy za niego 1699 zł.

Źródło: Philips

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię