Strona głównaWiadomościPlayerunknown’s Battlegrounds najpopularniejszą grą na Steamie

Playerunknown’s Battlegrounds najpopularniejszą grą na Steamie

Aż trudno w to uwierzyć, ale Playerunknown’s Battlegrounds jest już najpopularniejszą grą na Steamie. W pokonanym polu zostawiła najpierw Counter-Strike’a, a teraz jej łupem padła także Dota 2. Gdzie leży granica popularności tytułu?

Na Steamie popularność gier mierzy się między innymi za pomocą maksymalnej liczby jednocześnie grających użytkowników. Wczoraj najlepszy wynik uzyskała gra studia Bluehole, w którą w szczytowym momencie miało uruchomioną aż 877844 graczy. Tym samym Playerunknown’s Battlegrounds wyprzedziło Dota 2, które mogło się pochwalić wynikiem 842919 użytkowników. Na trzecim miejscu znajduje się Counter-Strike: Global Offensive z wynikiem 560877 graczy.

Bardzo ważne w całej tej historii jest to, że Playerunknown’s Battlegrounds nie jest grą tanią. Na Steamie kosztuje 29,99 euro. Dla porównania za CS:GO trzeba zapłacić 13,99 euro, ale gra często jest do kupienia w promocji za połowę tej ceny. Z kolei Dota 2 jest tytułem całkowicie darmowym. Pokonanie obu tych produkcji jest ogromnym osiągnięciem studia Bluehole. Jakby tego było mało, Playerunknown’s Battlegrounds cały czas znajduje się w czołówce najchętniej oglądanych gier na Twitchu. Twórcy ujawnili też, że gra znalazła już 8 mln nabywców w wersji na PC, a wkrótce zadebiutować ma wydanie na Xbox One, które jeszcze zwiększy jej popularność (chociaż tego w statystykach Steama akurat nie zobaczymy).

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię