Strona głównaWiadomościPłynna rozgrywka i pełna gama efektów - jak będą wyglądać nadchodzące...

Płynna rozgrywka i pełna gama efektów – jak będą wyglądać nadchodzące tytuły w kolejnych miesiącach?

Patrząc na okres letni oraz nadchodzące miesiące nie możemy narzekać na brak premier mocnych tytułów o wciągającej fabule i świetnych efektach graficznych. Dobrą wiadomością jest również to, że owe gry mają lub będą miały wparcie dla technologii DLSS, która pozwoli cieszyć się płynną rozgrywką również właścicielom pecetów o niekoniecznie najmocniejszej konfiguracji. Na które gry warto zwrócić uwagę w kontekście wciągającej akcji uzupełnionej bogatymi efektami ray tracingu przy równoczesnej płynnej rozgrywce?

Murowany hit oraz fantasy osadzona w historycznych realiach

Lord of the Rings: Gollum zadebiutuje we wrześniu i zapowiada się niezwykle ciekawie. Oprócz wciągającej przygody klimat tworzy oprawa graficzna, której trudno nie ulec – refleksy świetlne, odblaski i cienie są tu wyjątkowo widoczne i wciągają w mroczny świat przygody Golluma. Jednak bez odpowiedniej karty graficznej efekty ray tracingu nie będą mogły być tak spektakularne.

Gra będzie wspierana przez DLSS, która korzysta z zaawansowanego renderowania opartego na SI, aby zapewnić jakość obrazu porównywalną do rozdzielczości natywnej, a czasami nawet wyższą, renderując tradycyjnie tylko ułamek liczby pikseli.

Zupełnie inny klimat oferuje gra Steel Rising, zapowiedziany na 8 września 2022. Mamy tutaj płonący Paryż podczas rewolucji i bezwzględne starcia Aegis — arcydzieła automatów stworzonego przez Vaucansona, inżyniera w służbie Mechanicznego Króla. Miasto Światła pogrążyło się w ciemności, a mechaniczna bohaterka w niezwykły sposób wykorzystuje swoją energię, elastyczność i narzędzia, aby poruszać się po ulicach, dachach, dzielnicach czy zamkach Paryża by odkrywać ukryte sekrety.

A Plaque tale: Requiem, której premierę zapowiedziano na 18 października br, zabiera nas do średniowiecznej Europy, gdzie śledzimy losy rodzeństwa Amicii i Hugo w desperackiej walce o przetrwanie. To rozdzierającą serce podróż do brutalnego, zapierającego dech w piersiach świata.

Tak, jak w pierwszej części, kolejna osłona tego tytułu może się pochwalić wysokiej jakości oprawą graficzną dodającą klimatu, jednakże wymagającą mocnych podzespołów – szczególnie karty graficznej. Warto zastanowić się na zakupem, chociażby Palit GeForce RTX 3070 GamingPro czy Gainward GeForce RTX 3070 Phoenix GS – tym bardziej że ceny na rynku pozwalają na w miarę bezbolesne zaopatrzenie się w wyżej wspomniane modele.

Klasyki w odświeżonej wersji

Innymi tytułami obfitującymi w sceny z efektami ray tracingu, które premierę miało bardzo niedawno są Loopmancer ( 13 lipca), Jurassic World Evolution 2 (RTX i DLSS update 8 lipca 2022), Hitman 3 (RTX i DLSS update 23 maj 2022) czy Ghost Wire Tokyo (25 marca 2022). Szczególnie ten ostatni tytuł zyskuje na wsparciu DLSS, gdzie dwukrotnie wyższa wydajność i oprawa graficzna na najwyższym poziomie nadaje nawiedzonemu Tokio innego wymiaru.

Ghost Wire Tokyo:

Jurassic World Evolution 2:

Hitman 3:

Wydaje się, że czas świetnych gier i płynnej rozgrywki w akceptowanym budżecie zbliża się wielkimi krokami, co ucieszy nie tylko zapalonych graczy, ale również fanów niedzielnej zabawy przed ekranem monitora.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię