Strona głównaWiadomościPo raz pierwszy w Polsce odbędzie się festiwal muzyki z gier wideo...

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się festiwal muzyki z gier wideo – Game Music Festival

Szykujcie uszy na dziesiątki godzin niesamowitej muzyki z gier. O wspaniałą atmosferę koncertów zadba aż kilkuset muzyków wykonujących najlepsze utwory mi.n z Heores of Might and Magic, Starcraft i Diablo.

26-27 października we Wrocławiu będzie można przenieść się do świata gier oddając się muzycznym uniesieniom. Przez dwa dni Narodowe Forum Muzyki uświetnią zaplanowane wtenczas 4 koncerty, podczas których usłyszymy znajome ścieżki dźwiękowe z popularnych produkcji.

Pierwszą edycję Game Music Festival inauguruje koncert The Symphony of Heroes uwzględniający nastrojowe utwory z Heroes of M&M. Wieczór zaś minie pod znakiem jazzowej przygody upamiętniającej kultową grę Grim Fandango.

27 października organizatorzy również zapewnią niesamowite przeżycia w towarzystwie nut i ulubionych gier. Naszą uwagę skradnie łącznie 120 muzyków przedstawiający wielka symfonię, na którą złożą się utwory z Diablo, Starcraft i World of Warcraft.

W ramach growego festiwalu nie tylko będzie można posłuchać, ale również wdać się w dyskusję z kompozytorami. W grafiku wydarzenia kulturalnego znajdziemy warsztaty, panele dyskusyjne i prelekcje, dzięki czemu poznamy nieco lepiej świat muzyki od strony projektowej i osobowej.

[you tube=yKVoRBeh8Ms]

Aby zarezerwować sobie miejsce choć na jeden koncert wystarczy odłożone 69 zł. Kto będzie miał ochotę wziąć udział we wszystkich atrakcjach zapłaci 449 zł. Spora to kwota, ale podobno na kulturze wyższej nie powinno się oszczędzać. Tym bardziej, że jest to jedyny taki koncert, który organizowany jest pod szyldem gier i tylko gier.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię