Strona głównaGryAktualnościPokemon Sword & Shield sprzedało ponad 16 milionów kopii

Pokemon Sword & Shield sprzedało ponad 16 milionów kopii

Rewelacyjny wynik nowej odsłony. 

Opublikowany ostatnio przez Nintendo raport finansowy przyniósł osobom śledzącym branżę gier wideo kilka bardzo ciekawych informacji. Obok rekordowych wyników sprzedaży Switcha, okazało się również, że nowe Pokemony zaliczyły świetny start.

Zobacz: Pokemon: Mewtwo Strikes Back – Evolution zadebiutuje na Netflixie

Od 15 listopada 2019 do 31 grudnia Pokemon Sword & Shield sprzedało dokładnie 16.06 miliona sztuk. W półtora miesiąca znajdują się o 300 tysięcy sztuk od Breath of the Wild, które wyszło w marcu 2017 i milion sztuk od Super Smash Bros. Ultimate. Nieco ponad półtora miliona dzieli z kolei Sword & Shield od zostania najpopularniejszą odsłoną Pokemonów.

Wyniki sprzedaży dobrze pokazują również, jak niewielki wpływ na bieg rzeczy ma Reddit i ta przysłowiowa „hardcore’owa” społeczność. Premiera Sword & Shield była przecież poprzedzona głośnymi na cały świat sprzeciwami graczy przed niedoróbkami Game Freak. Dwa miesiące później gra bije rekordy, a większość ludzi zapomniała o całej aferze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię