Strona głównaEsportPolak z awansem do kolejnego dnia przedolimpijskiego turnieju StarCrafta II

Polak z awansem do kolejnego dnia przedolimpijskiego turnieju StarCrafta II

W koreańskim Pjongczang wystartował jedyny w swoim rodzaju turniej – 16 zawodników StarCraft II walczy o 150 tysięcy dolarów w przedolimpijskim turnieju w ramach Intel Extreme Masters, organizowanym wspólnie z MKOL.

W turnieju bierze udział jeden polski zawodnik, Elazer, który w swoim pierwszym spotkaniu gładko pokonał reprezentanta Tajwanu, Nice, 3:0. Tym samym awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z koreańczykiem Zestem, a mecz ten rozgrywany będzie o godzinie 4:00 z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

Wyniki pozostałych spotkań wyglądają następująco:

– Stephano (FRA) vs. Zest (KOR) – 1:3
Scarlett (CAN) vs. TIME (CHN) – 3:1
– eGGz (COL) vs. Serral (FIN) – 0:3
Kelazhur (BRA) vs. HeRoMaRinE (GER) – 3:1
– DnS (FRA) vs sOs (KOR) – 0:3
– Probe (AUS) vs. Bly (UKR) – 1:3
– Demi (IND) vs. SpeCial (MEX) – 0:3

Przy okazji tego turnieju warto podkreślić, że całość odbywa się z zachowaniem niektórych zasad obowiązujących na Igrzyskach Olimpijskich, takich jak fakt, że zawodnicy nie mogą w żaden sposób reklamować ani prezentować emblematów organizacji oraz firm innych, niż związane z MKOL, co w tym przypadku sprowadza się chociażby do strojów, na których widoczne są jedynie flagi państw, oraz loga MKOL oraz Intela. A sam Intel jest jednym z partnerów MKOL także w czasie zawodów sportowych, dostarczając im na przykład technologii do transmisji w Virtual Reality oraz za pośrednictwem dronów.

Oby był to kolejny krok zbliżający nas do momentu, w którym esport będzie jedną z nieodłącznych części Igrzysk Olimpijskich jako takich. Jak sądzicie, kiedy to się stanie?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię