Strona głównaPoradnikiPolecane zestawy komputerowe – listopad 2017

Polecane zestawy komputerowe – listopad 2017

Wstęp

Jaki kupić komputer w cenie do… – to jedno z najczęściej zadawanych pytań tak na forach internetowych, jak i w komentarzach pod tekstami o tematyce hardware’owej. Zakładany budżet jest w tym kontekście najważniejszym zagadnieniem. No właśnie – jaki komputer kupić w cenie do…?

Od teraz systematycznie będziemy przygotowywać dla Was zestawienie polecanych zestawów komputerowych w kilku najpopularniejszych cenach. Zdecydowaliśmy się przy tym na wiele pułapów cenowych: 1500, 2000, 2500, 3000, 4000, 5000, 6000 oraz 8000 zł. Tworząc wszystkie zestawienia trzymaliśmy się kilku zasad. Po pierwsze, nie bierzemy pod uwagę napędów typu nagrywarka DVD. W naszej opinii są one dzisiaj gamingowo zupełnie zbędne. Pomijamy także wybór obudowy, ponieważ ta w dużej mierze zależy od indywidualnego gustu i proponowanie czegokolwiek mija się z celem. Wierzymy, że każdy będzie w stanie wybrać obudowę we własnym zakresie. Dopuszczamy też niewielkie przekroczenie budżetu, jeśli uznamy, że np. warto dopłacić 200 zł do kilku tys. zł budżetu dla dużo lepszych podzespołów.

Co w naszym przypadku jest priorytetem? Oczywiście gry i osiągana w nich wydajność. Dlatego kluczowe w naszym mniemaniu są trzy elementy – procesor, karta graficzna i pamięci RAM. Na kolejnym miejscu stawiamy dobry jakościowo zasilacz, gdyż jest on podstawą stabilnej i długowiecznej pracy każdego zestawu komputerowego. Jeśli jest to możliwe w danym budżecie, to nie zapominamy też o dysku SSD, dobrej płycie głównej i porządnym chłodzeniu CPU.

Listopad 2017 roku jest miesiącem na tyle wyjątkowym, że konieczne jest dodatkowe wyjaśnienie. Przede wszystkim premierę miały niedawno procesory Intel Core 8. generacji. Ich dostępność wciąż jest znikoma. Pomimo tego postanowiliśmy umieścić je w naszych zestawach. Jesteśmy pewni, że z tygodnia na tydzień sytuacja będzie się poprawiać. Poza tym warto też pamiętać o tym, że Core i3 należy teraz traktować jak wcześniejsze Core i5, więc ich obecność w droższych konstrukcjach nie powinna dziwić. Z kolei Core i5 są wydajniejsze od dawnych Core i7, a nowy Core i7 8700K zarezerwowany jest tylko dla najdroższych zestawów. Nie zapominamy też o premierze GTX 1070 Ti, chociaż karta nie trafiła na razie do naszego zestawienia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię