Strona głównaGryPolsat tworzy nowy kanał telewizyjny, w całości poświęcony grom

Polsat tworzy nowy kanał telewizyjny, w całości poświęcony grom

Polsat Games – tak ma nazywać się nowy kanał tworzony przez prywatnego, polskiego nadawcę. Ma być w całości poświęcony branży gier w naszym kraju.

Jak ujawnia serwis Wirtualnemedia.pl, Polsat złożył już wniosek o uzyskanie koncesji na nadawanie Polsat Games. Teraz nadawca czeka tylko na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jeśli ta będzie pozytywna, to wkrótce powinniśmy zobaczyć nowy kanał, który w całości będzie poświęcony grom, ze szczególnym uwzględnieniem krajowej branży. Z pewnością oznacza to wiele dedykowanych programów, w tym także o tematyce esportu.

– Staramy się o uzyskanie koncesji i o konkretach będziemy mogli mówić dopiero po decyzji KRRiT – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

Aktualnie Polsat ma 29 kanałów telewizyjnych. Polsat Games byłoby 30 stacją w portfolio nadawcy. W najbliższym czasie uruchomione zostaną także Polsat Sport Premium 1 oraz Polsat Sport Premium 2, gdzie mają być nadawane między innymi rozgrywki Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Nie byłby to pierwszy tego typu ruch dużej telewizji. Wcześniej między innymi TVP nabyła prawa do transmitowania na swoich antenach rozgrywek organizowanych przez ESL. Widać, że tematyka gier i esportu stała się atrakcyjna dla nadawców.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię