Strona głównaWiadomościPopularny mem 'na cenzurowanym' u Blizzarda

Popularny mem 'na cenzurowanym’ u Blizzarda

Włodarze Overwatch League wystosowali apel do uczestników Overwatch League o zaprzestanie korzystania w social mediach z popularnego mema, przedstawiającego smutną żabę Pepe.

W apelu możemy przeczytać, że chodzi głównie o konotacje mema z „grupami nienawiści” – oraz o wszelkie inne memy, które mogą się z nimi kojarzyć. Do tej pory chodziło głównie o wykorzystywanie takich memów przez kibiców. Teraz sprawa sięgnęła również organizacji i zawodników. Po tym apelu z kanałów social mediowych zawodników zaczęły znikać jeden po drugim charakterystyczne obrazki ze smutną żabą, opublikowane tam wcześniej. Oczywiście raczej mało kto publikował tego mema z wrogimi zamiarami, ale najwyraźniej postanowiono dmuchać na zimne.

Żaba Pepe była często wykorzystywana chociażby przez radykalne, prawicowe ugrupowania, a wkrótce potem uznana za symbol nienawiści przez amerykańskie organizacje obrony praw obywatelskich. To by nieco tłumaczyło zapędy Blizzarda, ale jednak czy Waszym zdaniem nie ma w wystosowanym przez firmę apelu odrobiny przesady?

Źródło: DotEsports.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię