Strona głównaWiadomościPotężny GeForce GTX 1080 Ti w wersji Mini – pierwszy taki na...

Potężny GeForce GTX 1080 Ti w wersji Mini – pierwszy taki na rynku

Firma Zotac, jako pierwsza na rynku, zaprezentowała nowy model karty graficznej GeForce GTX 1080 Ti w wersji Mini. Maluch doskonale sprawdzi się w mniejszych obudowach, gdzie nadal zaoferuje potężną wydajność.

Zotac zapewnia, że to pierwsza tak mała karta graficzna z serii GTX 1080 Ti na rynku. Zaprezentowany model mierzy zaledwie 211 mm długości. Standardowo karty tego typu mają zazwyczaj w granicach 290-300 mm, więc różnica jest dość spora. Producent utrzymuje, że takie wymiary pozwalają na zamontowanie urządzenia w około 99 procentach obudów, które są dostępne w sprzedaży.

Karta wyposażona jest w autorski system chłodzenia Zotac IceStorm. Składa się on z dwóch wentylatorów, aluminiowego radiatora oraz pięciu miedzianych rurek cieplnych o średnicy 6 mm każda. Taki zestaw, pomimo mniejszych rozmiarów, powinien zapewniać rozsądne temperatury działania, chociaż warto z ocenami poczekać na pierwsze testy. Poza tym Zotac GeForce GTX 1080 Mini ma taką samą specyfikację, co standardowe karty z tej serii, co oznacza zastosowanie 11 GB pamięci VRAM GDDR5X na 352-bitowej szynie, dzięki czemu przepustowość to 484 GB/s. Ma 3854 jednostki CUDA. Co ciekawe, zegar procesora został podniesiony do wartości 1620 MHz w trybie Boost (1506 MHz standardowo), więc „maluch” powinien być wydajniejszy od modeli referencyjnych.

Karta oferuje aż pięć złączy wideo – trzy DisplayPort 1.4 oraz po jednym HDMI 2.0b i DL-DVI-D. Zasilanie pobiera z dwóch 8-pinowych złączy PCIe. Producent jak na razie nie zdradził ceny GeForce’a GTX 1080 Ti Mini.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię