Strona głównaWiadomościPowstał nowy program Basemark GPU testujący moc kart graficznych

Powstał nowy program Basemark GPU testujący moc kart graficznych

Jesteście ciekawi na ile stać Wasze GTX-y, Rx-y i HD-ki? Pełnej odpowiedzi dostarczy darmowy bench, który wyciśnie z rdzeni i pamięci GPU maksymalną wydajność.

Po dwóch latach prac firma Basemark wydała wreszcie swój autorski program do testowania kart graficznych zainstalowanych w pecetach i urządzeniach mobilnych. W tym celu stworzyli własny silnik Rocksolid, uważany według twórców za „wiodące na świecie oprogramowanie do przetwarzania grafiki w czasie rzeczywistym i obliczeń dla aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym„. Autorzy projektu choć cenią sobie niezależność, to nie stronili od współpracy z takimi asami IT jak: Intel, Nvidia, Renesas i Qualcomm.

Basemark GPU ma posłużyć praktycznie wszystkim osobom zainteresowanym mocy swoich podzespołów. Dostępny jest za darmo na stronie producenta. Ceną jaką zapłaci każdy z użytkowników za pobranie pliku instalacyjnego, który waży 2,9 GB, jest wyłącznie poświęcony czas.

[you tube=EuJ54t-2yis]

W ramach aplikacji Basemark przygotował jeden test z dwoma profilami ustawień. Jeden z nich przeznaczony jest dla posiadaczy PC i domyślnie przypisane są dla niego wysokie detale. Ten drugi wykorzystamy do sprawdzenia wydajności przenośnych urządzeń z niższymi nastawami grafiki.     

Źródło: hexus.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię