Strona głównaEsportPowstała pierwsza mapa esportowych talentów. Turtle Entertainment ujawnia dane dotyczące profesjonalnych graczy...

Powstała pierwsza mapa esportowych talentów. Turtle Entertainment ujawnia dane dotyczące profesjonalnych graczy w Polsce

Kim są ćwierćfinaliści Pucharu Polski Cybersport? Kto z nich jest najmłodszy? Gdzie rodzą się największe gwiazdy esportu? Turtle Entertainment zdradza wszystkie tajemnice.

Z okazji zbliżającego się Pucharu Polski Cybersport, który odbędzie się w ramach PGA 2017, redakcja Turtle Entertainment postanowiła przeprowadzić krótką analizę na temat zawodników biorących udział w wielkim turnieju.Wyniki śledztwa odzwierciedlają profil geograficzny i biologiczny polskiej elity profesjonalnych graczy CS:GO i LoL.

Obiektem badań było łącznie 65 osób, które przedarły się przez ćwierćfinały PPC. Za chwilę dowiecie się, kto z nich jest najmłodszy, która drużyna ma najwyższą średnią wieku, a nawet ile czasu zawodowcy spędzają na doskonaleniu swoich umiejętności.    

Malownicza infografika omawia każdy detal esportowych herosów. Jak widać najwięcej prosów pochodzi z terenów Warszawy, a najmniej z województwa podlaskiego i łódzkiego (jeden gracz na region).

Równie interesująca jest ich średnia wieku wszystkich graczy. Aktualnie jest to nie więcej niż 20 lat, jednak nie oznacza to, że osoby młodsze nie radzą sobie zbyt dobrze w esporcie. Wręcz przeciwnie, dobrym przykładem jest 15-letni Kacper Słoma z drużyny LoL-a Katastrofa Awionetki, nomen omen zespół o najniższej średniej wieku – 17,6 lat. Z kolei największymi zmarszczkami mogą się pochwalić zawodnicy SEAL Esports, gdzie średnia wieku wynosi 22 lata.

Kolejną ciekawostką jest porównanie stażu graczy względem rozgrywanych gier. W tym przypadku CS nie pozostawia złudzeń – trening trwa od najmłodszych lat i średnio trwa od 5 do nawet 6 wiosen. Oczywiście, dotyczy to także przesiadki z wersji 1.6 do Global Offensive. Najwięcej czasu na doskonalenie umiejętności w CS-ie przeznaczył zespół OFF-MODE (8 lat), a najmniej Proximy o średnim czasie przegrania 3 lat.

Więcej wolności w życiu zażywają zawodnicy LoL-a. Uśredniając ich czas kultywowania treningu, jest to około 4-5 lat. Najstarsi stażem z Iluminar Gaming spędzili w MOBA 6 lat. Natomiast Team Paper to rzec by można, świeżaki (2,5 roku).

Jak wiek i doświadczenie graczy, a także możliwość wygrania 25 tysięcy złotych wpłynie na wyniki tegorocznego Pucharu Polski Cybersportu? Przekonamy się o tym już w dniach 7-8 października. 

 

Źródło: turtle-entertainment.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię