Strona głównaGryPowstanie serial Alan Wake

Powstanie serial Alan Wake

Alan Wake to jedno z tych uniwersów ze świata gier, które idealnie nadawałoby się na serial lub film. Jeśli jesteście tego samego zdania, to mamy dobre wiadomości – właśnie ogłoszono powstanie serialu.

Na pomysł stworzenia serialu w uniwersum Alana Wake’a wpadł Thomas Harlan, który jest wielkim fanem gry, a jednocześnie pracuje w Contradiction Film – firmie specjalizującej się w przenoszeniu gier na mały ekran. Początkowo przedstawiciele Remedy Entertainment nie byli chętni z powodu słabej ekranizacji Maxa Payne’a. Jednak pomysły Harlana miały wbić ich w fotel i ostatecznie dali się przekonać.

Showrunnerem Alana Wake’a będzie Peter Calloway, który wcześniej odpowiadał między innymi za Legion i Pod kopułą. Producentem wykonawczym został Sam Lake, który jest dyrektorem kreatywnym Remedy Entertainment i scenarzystą gier z serii Alan Wake. Ma on być jednym z głównych odpowiedzialnych za serial.

Serial ma być oparty na fabule gry, ale nie będzie odwzorowywał historii w 100%.

– Fabuła gry będzie punktem wyjścia, ziarnem, z którego wykiełkuje większa opowieść, jaką chcemy zająć się w serialu. Rozszerzymy tło fabularne tego szalonego i mrocznego uniwersum i zagłębimy się w pewne aspekty bardziej, niż kiedykolwiek zrobiła to gra. (…) Przez lata pracowaliśmy nad różnymi koncepcjami na gry i opowieści ze świata Alana Wake’a, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Wszystko to stanowić będzie potencjalny materiał źródłowy dla serialu – powiedział Harlan.

Na razie nie jest znana stacja telewizyjna lub serwis streamingowy, w którym obejrzymy serial.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię