Strona głównaEsportPoznaliśmy już prawie wszystkich uczestników eliminacji do PGL Major w Krakowie

Poznaliśmy już prawie wszystkich uczestników eliminacji do PGL Major w Krakowie

Zakończyły się już turnieje rangi Minor w Amerykach, Azji i Pacyfiku oraz regionie CIS. Tym samym znamy już 13 z 16 uczestników zbliżających się eliminacji do PGL Major Kraków 2017. Do wyłonienia zostały już tylko 3 zespoły z Europy.

Eliminacje do PGL Major Kraków 2017 to ostatni turniej, w którym bezpośredni awans do najważniejszych zawodów tego roku uzyska 8 najlepszych zespołów. Dołączą one do 8 drużyn, które miały zapewniony udział w majorze z racji miejsc zajęty na poprzednich rozgrywkach tej rangi. Na ten moment – dzięki rozegraniu 3 z 4 turniejów rangi Minor – znamy już 13 z 16 uczestników eliminacji.

Z Ameryki awans wywalczyły zespoły Cloud9 oraz Immortals, które dzisiaj w nocy spotkały się w finale Minora. Lepsi okazali się Amerykanie ze Skadoodlem na czele, którzy wygrali mecz 2:1 (16:5 mirage, 7:16 inferno i 16:5 cache). Dzięki temu zapewnili sobie dodatkowo wygraną w wysokości 30 tys. dolarów (przegrani dostali dwa razy mniej). Dzień wcześniej z Minora regionu CIS awans wywalczyły drużyny Vega Squadron oraz Tengri. Z kolei w Azji i Pacyfiku najlepsze okazały się zespoły TyLoo i Renegades.

Do rozegrania został już tylko jeden Minor – europejski. W nim weźmie udział polska drużyna Team Kinguin, która będzie musiała zmierzyć się z zespołami Dignitas, EnVyUs, Fnatic Academy, BIG, iGame.com, LDLC oraz PENTA Sports z Pawłem ‘innocentem’ Mockiem w składzie. Co ważne, z europejskiego Minora awans do eliminacji uzyskają aż 3 najlepsze drużyny, więc szansa jest nieco większa. Nie zmienia to jednak faktu, że przed Polakami bardzo trudne zadanie, bowiem nie prezentują ostatnio zbyt wysokiej formy. Turniej zostanie rozegrany w dniach 15-18 czerwca w Bukareszcie.

W eliminacjach do Majora wezmą udział: Godsent, Liquid, Mousesports, Immortals, G2 Esports, OpTic Gaming, FlipSid3 Tactics, HellRaisers, TyLoo, Renegades, Tengri, Vega Squadron, Cloud9 oraz 3 drużyny wyłonione w ramach europejskiego Minora. Jak już wspominałem, awans do PGL Major Kraków 2017 wywalczy 8 najlepszych zespołów, które dołączą tym samy do: Astralis, Virtus.pro, FaZe Clan, Gambit, SK Gaming, Fnatic, North i Natus Vincere. Major zostanie rozegrany w dniach 16-23 lipca.

Źródło: HLTV.org

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię