Strona głównaWiadomościRozrywkaPremiera filmu Joker może skutkować atakami terrorystycznymi w USA

Premiera filmu Joker może skutkować atakami terrorystycznymi w USA

USA to bardzo ciekawy kraj. Amerykańskie wojsko oraz FBI widzą potencjalne zagrożenie terrorystyczne związane z nadchodzącą premierą filmu Joker. Armia ma zamiast monitorować sytuację w obawie przed atakami do jakich może dość w dniu premiery.

Joker to z pewnością jeden z najważniejszych filmów tego roku. Przedpremierowe pokazy zachwyciły widzów. Jednak sam film powoduje wiele obaw ze względu na ukazywanie zbrodni oraz przestępstw w dobrym świetle. Według służb bezpieczeństwa USA to może zachęcić do sięgnięcia po broń.

Zobacz: Czy filmowy Joker i Batman Pattinsona się spotkają? Reżyser odpowiada

Wojsko ostrzega pracowników kin o możliwych atakach podczas pokazów najnowszego filmu produkcji Warner Bros. Podobna sytuacja miała miejsce podczas premiery Mroczny rycerz powstaje w 2012. Podczas strzelaniny zginęło 12 osób a 58 zostało rannych. Tym razem pracownicy kin otrzymali dokładne instrukcje postępowania w przypadku ataku.

Jeśli potrafisz to biegnij. Jeśli utknąłeś, ukryj się i bądź cicho. Jeśli znajdzie Cię strzelec, wal tym, czym tylko możesz.

Potencjalne ryzyko ataków zostało zgłoszone przez FBI, które poinformowało wojsko o swoich podejrzeniach. Pracownicy FBI znaleźli na portalach społecznościowych oraz dark webie wiadomości sugerujące możliwość ataku. W całą sprawę zamieszana jest grupa ekstremistów nazywana „incele”. Mają oni wielbić Jokera i podziwiać jego zachowanie i wizerunek.

Zobacz: Reżyser Jokera musiał przez rok walczyć o film w kategorii R

Rzecznik FBI zaznacza, że jest to standardowa procedura, ponieważ gdy zachodzi podejrzenia istnienia nawet niewielkiego zagrożenia, to ich zadaniem jest ostrzeganie przed potencjalnymi atakami. Jednocześnie zarówno FBI jak i firmy prywatne współpracują, aby zapewnić widzom bezpieczeństwo w czasie seansów.

Podczas gdy naszą standardową praktyką jest nie komentowanie konkretnych przypadków, FBI jest w kontakcie z organami ścigania oraz partnerami z sektora prywatnego w sprawie postów w sieci. Jak zawsze zachęcamy społeczeństwo do zachowania czujności i szybkiego zgłaszania podejrzanych sytuacji organom ścigania.

Według jednego z oficerów sił powietrznych, tego typu komunikaty pojawiają się w momencie gdy zagrożenie jest wiarygodne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię