Strona głównaWiadomościProcesory Core 9. generacji będą działać z płytami Z370?

Procesory Core 9. generacji będą działać z płytami Z370?

To byłaby całkowicie niespodziewana decyzja Intela. Okazuje się, że jest szansa na to, że nadchodzące procesory Intel Core 9. generacji będą działać z płytami głównymi z chipsetem Z370. Dzięki temu wielu użytkowników nie byłoby zmuszanych do kolejnej przesiadki.

Ten niemal sensacyjne informacje pojawiły się w najnowszej aktualizacji BIOS-ów płyt głównych MSI Z370 Gaming M5 oraz Z370 Godlike Gaming. W wersjach 7B58v151 i 7A98vA62, oznaczony jako beta, znajduje się zapis o obsłudze procesorów nowej generacji. To jedyna zmiana, jaką wprowadzają wyżej wymienione update’y. Możemy się jedynie domyślać, że chodzi o układy Intel Core 9. generacji. Do tej pory pojawiały się informacje, że będą one działać jedynie z chipsetem Z390.

Jeśli tak rzeczywiście będzie, to byłoby to niecodzienne postępowanie Intela. Niebiescy do tej pory niemal przy każdej kolejnej generacji procesorów wprowadzali nowe układy płyt głównych, jednocześnie blokując obsługę starszych chipsetów. Z drugiej strony Z390 ma być ledwie lekko zmodyfikowaną wersją Z370, więc współpraca podzespołów nie powinna być niczym szokującym. Wiadomość jest o tyle ciekawa, że Core i7 mają być wyposażone w aż 8 rdzeni i obsługę 16 wątków, co prawdopodobnie jeszcze zwiększy ich wydajność. Dodatkowo będą produkowane w nowej litografii 14 nm.

Źródło: Overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię