Strona głównaWiadomościPrzenośny komputerek Intel NUC Hades Canyon pozwoli zagrać niemal we wszystko w...

Przenośny komputerek Intel NUC Hades Canyon pozwoli zagrać niemal we wszystko w FullHD

Laptopy gamingowe i typowe blaszaki to nie jedyne maszyny, na których można bez obaw ogrywać wymagające gierki. Intel szykuje wydajny mini-komputer ze zintegrowanym układem procesora z kartą graficzną.

Dotychczas małe komputery służyły przede wszystkim do mniej angażującej gamingowo rozrywki. Granice obudowy wyznaczyły ich potencjalną wydajność, zmuszając producentów do montażu zintegrowanych układów graficznych. Te z kolei nie pozwalały odpalić poważnego tytułu choćby w niskich detalach. Jednak już w kwietniu Intel zmieni postrzeganie użytkowników o przenośnych blaszakach, bowiem nadchodzi światowa premiera nowej wersji NUC-a – Hades Canyon.

To niezwykle malusia jednostka o rozmiarze podobnym do routera sieciowego. Pod jej skorupą odnajdziemy czterordzeniowy procesor z serii Kaby Lake-G, któremu towarzyszy zintegrowany moduł graficzny AMD Vega M z 4 GB pamięci HMB2. W standardzie Hades Canyon będzie sprzedawany bez RAM-u i dysku w cenie 799-999 dolarów. Pewne jest to, że zaoferuje 2 sloty na pamięć DDR4 SO-DIMM do 2400 MHz, a także miejsce na szybki dysk w formacie M.2.

To, co wydaje się w nim najważniejsze to jego spore możliwości gamingowe. Pomimo zintegrowanego układu CPU i GPU według obietnic producenta ma sprawdzić się w wielu tytułach w rozdzielczości FullHD. Niektórzy już nawet mieli okazję zobaczyć NUC-a w akcji, jak np. koreańska redakcja technologiczna Playwares.

Przetestowali mini-komputer w 3 wysokobudżetowych produkcjach w środowisku graficznym DirectX 12. Nie oszczędzali przy tym zbytnio maszyny, gdyż testy wydajności przeprowadzili w najwyższych ustawieniach graficznych w rozdzielczości FullHD.  

Jak widzimy, testy odbyły się w ramach standardowych zegarów GPU oraz w trybie OC. Rise of the Tomb Raider hulało po ekranie z prędkością 45-53 kl/s i 50-59 kl/s. The Division także było grywalne na poziomie 41 kl/s i po OC 46 kl/s. Nieco trudniej było uzyskać względną płynność w grze Total War: Warhammer 2. Tutaj maksymalnie po overclockingu udało się uzyskać około 30 kl/s.

Biorąc pod uwagę ograniczenia konstrukcyjne i wielkość urządzenia, należałoby powiedzieć, że wyniki testów są po prostu obłędne. Najnowsza odsłona NUC-a może być świetną alternatywną zarówno dla laptopów jak i stacjonarek, a może i nawet konsol. Zintegrowany układ spokojnie mógłby wyprzedzić w grach dedykowane zestawy, ofiarowując nam o wiele więcej fps-ów.  

Jak się zapatrujecie na gaming na takim maluchu?       

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię