Strona głównaEsportPrzez strzelaninę w Jacksonville EA rezygnuje z turniejów Madden NFL

Przez strzelaninę w Jacksonville EA rezygnuje z turniejów Madden NFL

Ostatnie wydarzenia w Jacksonville sprawiły, że EA Sports rezygnuje z pozostałych turniejów kwalifikacyjnych do Madden Classic, czyli pierwszego w tym sezonie Major w Madden NFL.

W Jacksonville odbywał się jeden z turniejów kwalifikacyjnych do Madden Classic. W trakcie jednego z meczów doszło do strzelaniny, w wyniku której śmierć poniosły trzy osoby – dwóch czołowych zawodników tej gry Taylor Robertson i Elijah Clayton, a także sprawca całego zdarzenia, również gracz – David Kantz. Oprócz tego kilkanaście innych osób zostało rannych. Takie wydarzenie musiało odbić się na całej profesjonalnej scenie Madden NFL. Głos zabrał nawet prezes Electronic Arts – Andrew Wilson:

– Było to turniej kwalifikacyjny do Madden Classic, naszego pierwszego Majora w tym sezonie. Chociaż wszystkie turnieje kwalifikacyjne są zarządzane niezależnie przez naszych partnerów, to zawsze z nimi współpracujemy, aby zachować uczciwą konkurencję i zebrać informacje od graczy. Podjęliśmy decyzję, aby anulować pozostałe trzy turnieje kwalifikacyjne do Madden Classic, aby w tym czasie dokładnie przyjrzeć się protokołom bezpieczeństwa dla uczestników i widzów. Będziemy pracować z naszymi partnerami i wewnętrznymi zespołami, aby zapewnić stały poziom bezpieczeństwa na wszystkich naszych turniejach.

W długim wpisie na oficjalnej stronie Electronic Arts prezes firmy wyraził też ogromny smutek i żal z powodu tego, co się wydarzyło.

– Wszyscy zostaliśmy głęboko poruszeni tym, co wydarzyło się w Jacksonville. To pierwszy raz, gdy musimy zmierzyć się z czymś takim jako organizacja i pierwszy raz, gdy nasza społeczność musi poradzić sobie z tragedią tej natury. Proszę, abyśmy wszyscy poświęcili swój czasu, aby wspólnie wspierać się w tym trudnym okresie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEA
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię