Strona głównaGryPUBG jedyną grą, w której ponad milion osób meldowało się przez 365...

PUBG jedyną grą, w której ponad milion osób meldowało się przez 365 dni

Legenda wśród gier Battle Royale popełniła kolejny rekord. Tym razem, nie chodzi jednak o pieniądze i sprzedaż…

Czasy panowania PUBG na liście bestsellerów Steam już dawno minęły. Monster Hunter World oraz inne nowości nadgryzły przychód twórców, udowadniając, że żadna moda nie trwa wiecznie. Również nie była w stanie utrzymać pierwszej pozycji w rankingu gier Battle Royale. Mimo wielkiej konkurencji potrafiła jednak dokonać czegoś wielkiego, na skalę światową.

Według statystyki gier dostępnej na stronie steamcharts.com twórcy PUBG mogą dopisać sobie kolejny rekord. Wyobraźcie sobie, że w ciągu jednego roku, każdego dnia na serwerach mecze rozgrywało nie mniej jak milion użytkowników. Bywały i takie miesiące, w których było to ponad 2-3 milionów graczy. Jest to historyczne osiągnięcie, bowiem żadna inna gra nie może się pochwalić choćby zbliżonym wskaźnikiem jednocześnie zalogowanych osób.

Na platformie Steam chyba nie znajdzie się zbyt prędko kandydat mogący odebrać jej szlachetny tytuł. Aczkolwiek nie jest powiedziane, że nie zrobi tego gra dostępna poza Steam. Chyba wiecie, o kogo może chodzić? Fortnite został wydany pół roku później od PUBG, nadto jest aktualnie najlepszą i najpopularniejszą grą Battle Royale, więc za kilka miesięcy liczby mogą odwrócić się na niekorzyść obecnego rekordzisty.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię