Strona głównaWiadomościPUBG z nowym sposobem dobierania graczy i nową mapą

PUBG z nowym sposobem dobierania graczy i nową mapą

Twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds chcą przetestować nowy mechanizm dobierania graczy do meczów. Priorytetem dla systemu będzie wysokość naszego pingu. Nie oznacza to jednak, że nie trafimy na lagujące serwery.

PUBG Corp. zamierza wprowadzić zmiany w systemie dobierania graczy do meczów w PlayerUnknown’s Battlegrounds. W najbliższych dniach ma być testowany mechanizm, który na pierwszym miejscu będzie stawiał ping, czyli opóźnienie między komputerem użytkownika a serwerem. Ma to przełożyć się na bardziej sprawiedliwe pojedynki, w końcu gracze będą mieli podobne pingi.

Jednocześnie nie oznacza to, że nie trafimy na serwer, na którym będziemy mieli lagi. Nowy mechanizm nie wprowadza limitu pingu, powyżej którego nie będziemy łączeni z danym serwerem. Zatem możemy trafić do gry, gdzie wszyscy gracze będą mieli wysokie opóźnienia. W teorii to sytuacja w pełni sprawiedliwa, ale w praktyce raczej mało komfortowa i niepożądana. Jednak podchodziłbym do tego ze spokojem. Póki co nie ma sensu jakakolwiek krytyka, dopóki nie sprawdzimy, jak system działa w praktyce.

Zobacz także: Zima, zima, zima leci, leci ban. Ban dla pani, ban dla pana, PUBG tak walczy z cheaterami

Poza tym twórcy hitowej gry zapowiedzieli, że wkrótce zaprezentują swoje plany na pierwszą połowę 2018 roku. Wśród nowości ma się znaleźć między innymi nowa mapa.

– Na początku 2018 roku musieliśmy opóźnić prace nad nowymi funkcjami i elementami, ponieważ swoje siły skupiliśmy na uszczelnieniu anticheata. Także z innych powodów nie byliśmy w stanie pokazać listy planowanych zmian na 2018 rok. Mamy do zaprezentowania wiele ekscytujących rzeczy, w tym nową zawartość, która zapewni jeszcze szersze doświadczenie trybu battle royale, a także nowe ulepszenia, dzięki którym rozgrywka będzie głębsza i bardziej realistyczna. W marcu zdradzimy, czego możecie od nas oczekiwać w pierwszej połowie 2018 roku. Przy okazji, w planach jest też nowa mapa – zdradza oficjalne oświadczenie PUBG Corp.

Zapowiada się, że pierwsza połowa 2018 roku będzie ciekawym okresem dla miłośników PUBG.

Źródło: Overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię