Strona głównaGryAktualnościQuake 1 wraca w odświeżonej wersji, a trylogia Wstrząsu ląduje w Xbox...

Quake 1 wraca w odświeżonej wersji, a trylogia Wstrząsu ląduje w Xbox Game Pass!

Legendarny FPS powrócił! Bethesda i id Software ogłosiły odświeżoną wersję Quake 1, a chwilę później gra trafiła do sklepów oraz do Xbox Game Pass.

Odświeżony Quake 1 to póki co jedna z większych nowości związanych z QuakeCon 2021. Gra poza abonamentami kosztuje 41,99 PLN. Gra trafiła na wszelkie możliwe platformy, włącznie z Nintendo Switch – zabrakło jedynie wersji na telefony komórkowe. Odświeżenie otrzymało rozdzielczość 4K, wsparcie dla szerokich ekranów, dynamiczne oświetlenie, antyaliasing i poprawione modele. Lepiej brzmi też kultowa ścieżka dźwiękowa Trenta Reznora z Nine Inch Nails.

Quake 2

Za wspomnianą cenę otrzymujemy oryginalną kampanię, dwa dodatki stworzone przez id Software (The Scourge of Armagon i Dissolution of Eternity), dwa kolejne DLC autorstwa MachineGames (Dimensions of the Past i Dimension of the Machine). Całkowicie funkcjonalny jest też tryb multiplayer.

Zobacz: Quake powróci? id Software ma pracować nad kolejną częścią

Na tym nie koniec niespodzianek – posiadacze abonamentu Xbox Game Pass otrzymali wczoraj wieczorem dostęp do trylogii Wstrząsu. Znajdziecie w niej odświeżoną “jedynkę” oraz Quake 2 i 3. Niestety, posiadaczy Xboxów musimy rozczarować – dla nich dostępna jest jedynie odnowiona jedynka, w Quake 2 i 3 w ramach XGP zagrają tylko PeCetowcy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię