Strona głównaWiadomościRozrywkaRainbow Six Siege – powstaje oficjalna planszówka

Rainbow Six Siege – powstaje oficjalna planszówka

Wiele gier wideo doczekało się już swojej stołowej adaptacji. Teraz nadeszła pora na Rainbow Six Siege. Trwa zbiórka na Kickstarterze.

Ekipa odpowiedzialna za przeniesienie na stoły Darkest Dungeon uruchomiła właśnie zbiórkę na Kickstarterze. Mythic Games chce stworzyć grę 6: Siege, czyli planszówkę na postawie Rainbow Six Siege. Zbiórka osiągnęła cel w zaledwie kilka godzin od ogłoszenia. Premiera gry zaplanowana jest na 2022 rok. Twórcy zgromadzili ponad 2 miliony złotych z zakładanych 378 tys.

Zobacz: Back 4 Blood w dniu premiery pojawi się w Xbox Game Passie

Planszowa wersja popularnej strzelanki przeznaczona jest dla dwóch graczy. Jeden atakuje, drugi się broni. Gracze kontrolują kilku żołnierzy jednocześnie. Do wyboru mamy 20 operatorów dostępnych w oryginalnej grze w dniu premiery. Więcej postaci ma pojawić się w ramach dodatków.

Uczestnicy zabawy rozmieszczają swoje figurki na mapie i poruszają się w turach, przemieszczają pionki, strzelają, wychylają się zza osłon lub używają gadżetów znanych z gry wideo. Do tego dochodzi możliwość burzenia ścian i zakładania barykad.

Ze względu na to, że obaj gracze widzą dokładne położenie przeciwnika, to na początku kontrolują dwie figurki z czego jedna z nich traktowana jest jako „iluzja”.

Rainbow Six Siege

Do tego dochodzi mechanizm określający pole widzenia. Gdy jeden z graczy twierdzi, że drugi nie może go widzieć bo jest za daleko, spór rozstrzyga się za pomocą dołączonej do gry linijki. W przypadku gdy gracz nie ma racji otrzymuje „karę” z kolei drugi gracz nagradzany jest bonusem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię