Strona głównaWiadomościRazer Huntsman - gamingowy styl spotyka się z piekielnie szybkimi przełącznikami optyczno-mechanicznymi

Razer Huntsman – gamingowy styl spotyka się z piekielnie szybkimi przełącznikami optyczno-mechanicznymi

W rozgrywkach sieciowych to prędkość reakcji gracza i kliku wyznacza granicę między fragiem a śmiercią. Amerykański producent przekonuje, że z ich nową klawiaturą zwiększymy szanse na pozytywne zakończenia meczów.

Razer nie ustaje w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań dla gamingu. Najnowsza zapowiedź producenta ma uderzyć bezpośrednio w jakość grania, którą warunkować będą szybkość klików i wygoda działania. Podążając własną ścieżką rozwoju technologii firma stworzyła nową linię klawiatur dla gracza Huntsman.

Trzeba podkreślić, że Razer tym razem zrezygnował z poprzednio opracowanych przełączników mechanicznych i sięgnął po całkiem nowy gatunek optyczno-mechanicznych. Względem konkurencyjnych switchów mają się różnić o wiele szybszą reakcją kliku i charakterystyką płynności punktu aktywacji 1,5 mm do zerowego punktu restartu klawisza. Zasadniczo będą reagować na klik tak szybko, jak przyciski o atrybutach pracy linearnej, a ponadto w trakcie klikania usłyszymy podobny dźwięk aktywacji jak w przełącznikach Razer Green. W ich przypadku siła nacisku będzie mniejsza, a wyniesie zaledwie 45 g.

Równie ważną cechą przełączników optyczno-mechanicznych jest ich dwukrotnie dłuższa żywotność, nawet do 100 mln. uderzeń. Dzięki zastosowaniu technologii optycznej aktywacji i metalowych podpórek okalających przełączniki zwiększono stabilizację pracy, która przekłada się na ograniczenie tarcia między ruchomymi elementami.

W droższym wariancie klawiatury „Elite” układ klawiszy powiększy się o 4 dodatkowe przyciski multimedialne. Domyślnie zaprogramowano je do kontrolowania poziomu głośności, zmiany utworu, etc., lecz po odpaleniu oprogramowania Razer Synapse 3 zmienimy ich funkcje, identycznie jak pozostałym klawiszom przypisując im makra do gier i komendy w systemie według własnych upodobań.

To jednak nie wszystko, co będziemy mogli ręcznie ustawić. Godziny zabawy zapewni nam w pełni programowalne podświetlenie RGB Razer Chroma obsługujące kilka trybów animacji oraz dedykowane i amatorskie  profile do wielu gier, które zwiększą immersję gracza z danym tytułem.

Długie sesje rozgrywki ma uprzyjemnić odłączana podkładka pod nadgarstki zapożyczona od wcześniejszych modeli klawiatur mechanicznych Razer BlackWidow. Kolejny raz otrzymamy nadgarstnik przytwierdzany magnesem do głównej konstrukcji klawiatury. Aczkolwiek nie będzie z wyglądu dokładnie taki sam, bowiem miękką podpórkę producent doposażył w podświetlenie RGB.

Klawiatura Razer Huntsman w chwili premiery będzie kosztować 159,99 euro za wersję standardową i 209,99 euro za wariant Elite.

[you tube=FEixas-fdUI]

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię