Strona głównaWiadomościRazer z ambitnymi planami. Singapurska marka planuje wyjście na giełdę w Hong...

Razer z ambitnymi planami. Singapurska marka planuje wyjście na giełdę w Hong Kongu

Mieszcząca się w Singapurze marka produkująca sprzęt gamingowy potwierdziła, że planuje emisję akcji na giełdzie w Hong Kongu. Razer chce wypuścić aż 1,06 miliarda akcji, a cena jednej ma się wahać pomiędzy 0,38 a 0,51 dolara. Jeśli wszystkie zostaną wyprzedane po najwyższej cenie, firma otrzyma ok. 540 milionów dolarów.

Aplikację na giełdę w Hong Kongu Razer złożył w połowie lipca. Wszystko po to, by wzmocnić pozycję firmy na chińskim rynku, bo akurat tam jest ona jeszcze dość słaba. Co ciekawe, Razer jest sponsorem aż dwunastu drużyn esportowych (m.in. SK Telekom T1, Team Liquid i SK Gaming), ale ani jednej z terenu Chin.

Według informacji prasowej, środki pochodzące z emisji akcji mają zostać przeznaczone m.in. na rozwój nowych projektów, takich jak urządzenia mobilne. Potwierdza to wcześniejsze informacje od CEO firmy, który zdradził kiedyś, że Razer pracuje nad telefonem przeznaczonym dla graczy. W tym celu jakiś czas temu przejęła ona mobilny startup NextBit, który ma na koncie już jednego wypuszczonego smartfona. Pomysł wydaje się dość intrygujący, ale zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce.

Źródło: Esportsobserver

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię