Strona głównaRecenzjeAkcesoriaRecenzja głośnika imprezowego Samsung MX-T70

Recenzja głośnika imprezowego Samsung MX-T70

Samsung MX-T70 to obecnie największy zestaw Power Audio koreańskiego producenta. Czy ma szansę zastąpić klasyczne komplety audio i kina domowego?

Jak można sklasyfikować sprzęt Power Audio? Chyba najlepsza definicja – z przymrużeniem oka – brzmi: ogromny głośnik bezprzewodowy, który pozwoli na słuchanie ulubionej muzyki Tobie i twoim sąsiadom, niezależnie od tego czy tego chcą czy nie.

Tak bardziej poważnie to idea tego typu urządzeń zakłada maksymalną moc, bardzo uproszczoną obsługę i możliwość podłączenia mikrofonów do karaoke. Większość tego typu zestawów cierpi jednak z powodu kiepskiej jakości dźwięku. Owszem, są głośne, a nawet bardzo głośne, jednak brzmienie pozostawia wiele do życzenia.

A jak w tej materii poradził sobie Samsung ze swoim zestawem Power Audio MX-T70? Sprawdźmy. Jednak zanim przejdziemy dalej, przyjrzyjmy się nieco bardziej specyfikacji technicznej urządzenia, żeby lepiej zrozumieć z czym mamy do czynienia.

Samsung Power Audio MX-T70 – specyfikacja techniczna:

 • Moc całkowita: 1500 W;
 • Głośniki: trójdrożne, wysokotonowy 1.0 cala, średnio- i niskotonowy 5/25 cala, niskotonowy 10 cali.
 • Tryb dźwięku: standard, party, hip-hop, edm, rock, latin, house, reggae;
 • Łączność: 2X USB. Bluetooth z aptX, wejście audio 3,5 mm (chinch), 2x wejście mikrofonowe;
 • Dodatkowe: oświetlenie imprezowe, efekty DJ, aplikacja Samsung Sound Tower, wzmocnienie basów, tryb karaoke;
 • Wymiary: 463 x 884 x 455 mm;
 • Masa: 26,5 kg;
 • Cena: od 2099 złotych.

Wygląd i jakość wykonania

Samsung MX-T70 to z pewnością nie jest sprzęt dla każdego. Wymiary 463 x 884 x 455 mm oraz masa ponad 26 kg powodują, że zwyczajnie nie każdy będzie w stanie go wygodnie unieść. Pomagać mają w tym dwa uchwyty na tylnej ścianie urządzenia, jednak bez odpowiedniej siły lepiej samemu nie podchodzić. Trzeba natomiast wziąć pod uwagę, że nie jest to typowy sprzęt mobilny, zwłaszcza, że wymaga zasilania zewnętrznego. Jednak zdecydowanie przydałby się kółka ułatwiające jego przemieszczanie.

Warto zwrócić uwagę na sposób pakowania głośnika przez firmę Samsung. Mało powiedzieć, że jest zapakowany solidnie. Styropian zabezpiecza urządzenie w sposób idealny, pudło, w jakim dostałem głośnik wyglądało jakby przeszło bardzo wiele, na szczęście MX-T70 dotarł do mnie w jednym kawałku.

Front MX-T70 został pokryty metalową siatką o dużych oczkach, dzięki czemu możemy obserwować membrany oraz efekty świetlne. Kolorowe diody zostały rozlokowane na nóżkach oraz we wnętrzu obudowy, w połowie wysokości kolumny.

Na górze producent umieścił niewielki wyświetlacz, na którym prezentowane są krótkie komunikaty – o trybie bass, nazwa sparowanego urządzenia, tryb brzmienia, oświetlenia oraz tytuł odgrywanej piosenki. Przed wyświetlaczem znajduje się małe wgłębienie, pokryte miękkim tworzywem, w którym możemy umieścić sparowany telefon.

Niżej znajdziemy panel sterowania pokryty gumopodobnym tworzywem. Biorąc pod uwagę, że jest to urządzenie imprezowe, to zdecydowanie było to rozważne posunięcie ze strony producenta. Panel składa się z siedmiu dużych przycisków, których wciśnięcie „komentowane” jest słyszalnym kliknięciem, dzięki czemu nie będzie problemu z obsługą sprzętu podczas imprezy.

Tylny panel uzbrojony został w przycisk parowania w stereo, przycisk parowania z nadajnikiem, przycisk parowania grupowego, dwa wejścia USB (2.1 A oraz 0.5 A), podwójne AUX, dwa wejścia mikrofonu z niezależną regulacją echa i głośności.

Jakość wykonania sprzętu stoi na bardzo wysokim poziomie. Sprzęt cechują wysokiej jakości tworzywa, dobre spasowanie i dopasowanie. Obudowa nie trzeszczy i nie ugina się pod naciskiem, nie ma szczelin czy wystających elementów. Cała konstrukcja jest stabilna. Niestety na elementach plastikowych szybko widać odciski palców, te na szczęście szybko schodzą po przetarciu urządzenia ściereczką.

Elementy pokryte gumą sprawiają wrażenie solidnych i wytrzymałych, biorąc pod uwagę co głośnik musiał przejść (patrząc na stan pudełka) nie widać na nich zniszczeń czy pęknięć.

Nieco bardziej wrażliwa jest metalowa maskownica, jednak jest to naturalne dla tego elementu głośnika, a nie wina producenta.

Pilot i aplikacja

Głośnikiem Samsung MX-T70 możemy sterować na trzy sposoby – panelem na górze urządzenia, dołączonym w zestawie pilotem oraz aplikacją producenta.

Na obudowie do dyspozycji mamy siedem przycisków pozwalających na włączenie i wyłączenie urządzenia, wybór trybu oświetlenia (AMBIENT, IMPREZA, DANCE, THUNDERBOLT, STAR lub wyłączone), wybór źródła dźwięku, play/pause/demo, vol up, vol down, wł./wył. tryb Bass.

Przytrzymanie przez 5 sekund przycisku play powoduje uruchomienie trybu DEMO, chociaż bardziej precyzyjnie będzie jeżeli powiem, że skutkuje wywołaniem DEMONA. Pomimo uprzedniego ściszenia głośnika, uruchomienie trybu DEMO powoduje, że ten niemal na pełnej mocy zaczyna odgrywać muzykę i świecić niczym gamingowy komputer. Dzięki temu dostałem po uszach i mocno wystraszyłem swojego kota, który z ciekawością obwąchiwał głośnik.

Miłym udogodnieniem jest przyśpieszenie regulacji głośności po przytrzymaniu przycisku ciszej/głośniej.

Przyciski znajdujące się na tylnej ścianie głośnika pozwalają na parowanie T70 z innym głośnikiem, lub połączenie go w tryb grupowy do 10 urządzeń.

Jeżeli jednak nie chcecie za każdym razem podchodzić do głośnika to przyda się pilot, który łączy w sobie wszystkie przyciski jakie znajdziemy na MX-T70.

Trzecia metoda to aplikacja Samsung Sound Tower, która pozwala na przejście kontroli nad głośnikiem oraz dodaje opcje sterowania oświetleniem i tryb DJ. Aplikacja pozwala na wybór kolorów w trybach świetlnym oraz ustawimy efekty dźwiękowe i filtry.

Jakość dźwięku

Samsung MX-T70 zaskakuje mocą dźwięku, zwłaszcza pod względem basów. Urządzenie przetestowałem puszczając praktycznie pełen wachlarz gatunków, których słucham na co dzień. Basy są bardzo niskie i głębokie. Wyraźnie słychać, że są mocno podbite, co potwierdza, że jest to typowo imprezowy sprzęt.

Ze względu na swoje rozmiary oraz masę, a przede wszystkim moc, raczej nie wyobrażam sobie wykorzystywania go jako sprzętu domowego do codziennego słuchania muzyki w tle podczas np. prysznica czy sprzątania. „Moc jest w nim wielka”, a to powoduje, że musi on być w centrum uwagi. Zresztą dla dobra swoich sąsiadów oraz w obawie przed mandatem za zakłócanie spokoju, nie wykorzystałem nawet 1/3 maksymalnej głośności.

MX-T70 swoje skrzydła rozwinie dopiero na dużej sali treningowej, siłowni czy podczas nauki tańca, imprezy plenerowej lub innej. Lepiej nie zamykać go w „klatce”, a raczej w niewielkim mieszkaniu z wielkiej płyty.

Podsumowanie i ocena

Samsung MX-T70 to sprzęt typowo imprezowy, który sprawdzi się w dużych pomieszczeniach – siłowniach, salach treningowych, różnego rodzaju imprezach, gdzie potrzebne jest nagłośnienie dużej mocy, które jesteśmy w stanie szybko zainstalować i w chwilę jest gotowe do działania. Zdecydowanie nie jest to sprzęt do użytku domowego, gdzie zwyczajnie nie pozwoli na wykorzystanie swojego potencjału, chyba, że macie sporo pieniędzy i czasu na tłumaczenie policji powodu zakłócania spokoju.

Model ten cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Za nieco ponad dwa tysiące dostajemy kawał świetnie wykonanego sprzętu, który jest łatwy w obsłudze, gra głośno i przyjemnie epatując basem. Szkoda tylko, ze brak kółek utrudnia transport głośnika w pomieszczeniu.

Ocena 7,5/10

Zalety

 • Łatwość obsługi;
 • Jakość wykonania;
 • Możliwość sparowania z dwoma telefonami jednocześnie;
 • Możliwość sparowania z TV Samsung;
 • Moc urządzenia;
 • Brzmienie;
 • Basy;
 • Aplikacja;

Wady

 • Tryb DEMO(n)!;
 • Nie do użytku domowego;
 • Ciężki i kłopotliwy w transporcie – brak kółek – Brak kółek;

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię