Wstęp

Strona głównaRecenzjeRecenzja klawiatury mechanicznej Modecom Volcano Blade Slim

Recenzja klawiatury mechanicznej Modecom Volcano Blade Slim

Wstęp

Podobno nie ma rzeczy niezastąpionych, ale w chwili, gdy wymagamy od klawiatury wygody i szybkości pracy przełączników nagle może się okazać, że jedno urządzenie będzie lepsze od drugiego. Wśród mechaników takim jest właśnie model Blade będący pomostem dla wysokoprofilowych bestii i bezgłośnych membranowców. 

Klawiatura mechaniczna jest już niemal zakupem obowiązkowym dla gracza ceniącego sobie wygodę i szeroką paletę funkcji multimedialnych. Co jednak najważniejsze, w porównaniu do klasycznego membranowca, pojedynczo montowane przełączniki działają szybciej, precyzyjniej i dłużej, często przekraczając swoją żywotność do 50 milionów klików. Najlepsze z klawiatur Corsair, Logitech, czy też Razer potrafią wynieść gaming ponad standard, dostarczając każdej osobie kontroler idealny do grania zarówno w sieci w ramach dynamicznie rozgrywanych meczy, jak również w emocjonujących kampaniach singleplayer.

Zdarza się jednak, że przesiadka z układów membranowych – a szczególnie tych zamontowanych w laptopach – na mechaniczne nie dla wszystkich jest łatwa. Inny charakter stylu pracy klawiszy wiążący się z m.in. wyższym profilem przycisków, większą siłą aktywacji oraz głośnością pracy wywołuje tymczasowy szok i problemy z przyzwyczajeniem się do nowych warunków klikania. Jeśli zaliczacie się do takich osób, to wiedzcie, że jest i na to rozwiązanie, które nie wyklucza kontaktów z przełącznikami. Obok pełnowymiarowych konstrukcji z wysokim profilem klawiszy swój żywot na rynku IT wiodą niskoprofilowe klawiatury mechaniczne.

Mieliśmy właśnie okazję sprawdzić jedną z nich, a mianowicie model Modecom Volcano Blade występujący w trzech odmianach przełączników Slim Kalih Blue, Red i Brown. Dzięki polskiemu producentowi zetknęliśmy się z każdym wariantem Blade’a i wiemy, jak bardzo różni się specyfika pracy podlegająca wysokości profilu nakładki oraz rodzajowi przełącznika. Teraz Wasza kolej, więc zapraszamy do treściwej lektury!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię