Wstęp

Strona głównaRecenzjeRecenzja minikomputera Asus ROG GR8 II

Recenzja minikomputera Asus ROG GR8 II

Wstęp

Czy minikomputer Asus ROG GR8 II może w pełni zastąpić typowe blaszaki? Czy jego wydajność jest wystarczająca, by rozgrywka w najnowszych grach nie była obarczona niskimi detalami oraz brakiem płynności? Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Asus oddaje w nasze ręce sprzęt gotowy na każdy wymagający tytuł.

Rozmiary GR8 II (88 x 299 x 281 mm) odgrywają ważną rolę w kontekście oceny całej jednostki. Nie można zakwalifikować jej ani do kategorii desktopów, a tym bardziej do dużo mniejszych laptopów. Wielu recenzentów, jak pewnie i sam producent, porównują ów model do konsol. Może i jest w tym jakaś logika, lecz trzeba pamiętać o tym, że malutki komputer oferuje znacznie więcej mocy od PS4 czy Xbox One. Pojawiające się sporadycznie w sieci określenie nettop zdecydowanie też tutaj nie pasuje – nowego ROG-a od nettopów dzielą technologicznie lata świetlne. Opłacalność zakupu GR8 II zostanie poddana analizie testów wydajności w grach oraz porównaniu zadeklarowanej wartości zestawu z cenami rynkowymi osobnych podzespołów, z których można by samemu stworzyć tzw. składaka.

Mogłoby się zdawać, że przestrzeń dostępna w niewielkiej obudowie negatywnie wpłynie na możliwości komputera, a dokładnie na wolne miejsce dla komponentów. Zgadza się, nie ma go zbyt wiele, bowiem zaledwie 4 litry. Jednakże pomysłowość inżynierów Asusa pozwoliła im opracować specjalne wersje urządzeń, w tym płyty głównej i karty graficznej, których możliwości technologiczne nie odbiegają od desktopowych rówieśników. Zanim jednak przejdziemy do gierczenia na najwyższych detalach, upewnijmy się, czy specyfikacja maszyny jest w stanie je udźwignąć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię