Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeRed Bull Doodle Art już 14 kwietnia

Red Bull Doodle Art już 14 kwietnia

W najbliższy piątek 14 kwietnia startuje polski finał Red Bull Doodle Art. Zobaczymy 30 najlepszych prac wykonanych techniką bazgrołów. Wstęp wolny!

Fort Mokotów już w najbliższy piątek zamieni się w wystawę najlepszych polskich bazgrołów, biorących udział w konkursie Red Bull Doodle Art. Oprócz 30 finałowych prac zobaczmy także występ taneczny popularnego duetu Loczniki. Start imprezy o 17:30, wstęp wolny. Impreza potrwa do około 21:00.

Red Bull Doodle Art to konkurs, którzy rzuca wyzwanie kreatywności artystom – zadaniem uczestników jest stworzenie rysunku techniką bazgrołów, często nazywaną też „doodle”. Zasady są proste – rysunek musi być wykonany długopisem, ołówkiem lub rysikiem na tablecie. Musi też być monochromatyczny i wykonany techniką doodle. W polskiej edycji konkursu artyści zgłosili prawie 700 jakościowych prac. Lokalne jury w składzie: Renata Krawczyk, Maciek Polak i Patryk Hardziej wyselekcjonowało 30 najlepszych rysunków. Spośród nich już w piątek wybrana zostanie zwycięska praca.

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się w 61 krajach, a jej zwieńczeniem będzie światowy finał w Amsterdamie, w ramach którego wybrany zostanie globalny zwycięzca. Każdy lokalny laureat będzie miał miesiąc na współpracę z artystą, który wesprze go w procesie kreatywnym i pomoże w szkoleniu techniki. Efektem tej kooperacji będzie grafika NFT, która również zostanie zaprezentowana na światowym finale.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię