Nvidia zarekomendowała katy graficzne do gry w Red Dead Redemption 2 PC. Okazuje się, ze nawet GeForce RTX 2080 Ti nie da rady utrzymać stałych 60 klatek w rozdzielczości 4K na Ultra, ba nawet na wysokich może mieć problemy.

Już za chwileczkę gracze PC będą mogli rozpocząć grę w Red Dead Redemption 2. Od kilku dni mieliśmy już możliwość pobierania plików gry, oraz zapoznać się z wymaganiami produkcji. Jeżeli jednak oczekiwaliście gry w 4K i w maksymalnych ustawieniach to niestety okazuje się, że nie będzie tak kolorowo.

Nvidia udostępniła nowe sterowniki do swoich kart graficznych ze wsparciem dla RDR2. Z tej okazji na stronie producenta pojawił się również artykuł o rekomendowanych dla gry układów. Jest tam jedno zdanie, które niszczy marzenia i dzieciństwo:

W rozdzielczości 3840×2160 tylko GeForce RTX 2080 Ti jest w stanie zaoferować grę w stałych 60 klatkach na sekundę.

Po przeczytaniu tego w ustach wielu graczy może pojawić się gorzki posmak, z kolei po gardziołkach niektórych graczy konsolowych spłynie kojący balsam. Nvidia przyznała jednak, że do utrzymania stałych 60 klatek w RDR2 konieczne było obniżenie niektórych opcji grafiki z High do Medium. W skrócie, najmocniejsza karta graficzna dla graczy nie jest w stanie zapewnić płynnej rozgrywki w grze na wysokich. I to na wysokich nie mówimy nawet o maksymalnych. Niższe rozdzielczości nie napawają entuzjazmem ponieważ do utrzymania 60 klatek w 1080p na ustawieniach wysokich wymagany jest RTX 2060.

Remedium w tym przypadku ma być opcja skalowania oraz wyostrzania obrazu jaka została wprowadzona w poprzedniej wersji sterowników. Co więcej gra pozwala na dostosowanie poziomu detali przy pomocy prawie 40 różnych parametrów. Więc jak ktoś mocno się postara to znajdzie ustawienie idealne dla siebie i swojego sprzętu.

Jak to wszystko będzie wyglądało w praniu? Przekonamy się już niedługo. Premiera Red Dead Redemption 2 na PC już dzisiaj o godzinie 14:00.

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię