Strona głównaWiadomościRemake Resident Evil z bliską datą premiery!

Remake Resident Evil z bliską datą premiery!

Resident Evil 2 zostanie wydany po raz drugi, lecz z lepszą szatą graficzną i usprawnionym modułem sterowania. Programista pracujący nad pierwowzorem obiecuje, że zagramy w nią szybciej, niż później.

Claire Redfield w wyższej rozdzielczości i z mocniejszym makijażem zaprezentuje się w remake’u Resident Evil 2. Wtórować na ekranie monitora ma jej młodziutki Leon, który nigdy wcześniej nie zetknął się z przepoczwarzonymi w monstra ludźmi. Ich zapach świeżego mięska będzie ponownnie rozchodzić się po mieście Raccon City ściągając na nich wygłodniałych zombie.

Niechybną przygodę w stylu „daj gryza” zwiastuje programista Capcomu, Hiroyuki Kobayashi. W rozmowie z Collider zdradził, że komputerowa epidemia nadejdzie z nienacka i dosyć szybko. Wydawcy bowiem zależy, by rozpocząć prace nad nowymi projektami. Ich motywacją jest również chęć przekroczenia 10 mln sprzedanych kopii gier z rodziny RE.

Po nieudanej premierze RE 6 ich główna marka praktycznie stała na rozdrożu dróg. Studio Capcom, aby przyciągnąć do siebie graczy, musiało obrać nowy kierunek dla gatunku survival-action. Resident Evil 7 pozwolił im wrócić do łask graczy i tym samym obmyślać plany na kolejne odsłony wiecznie wygłodniałych zombie. Za nim to jednak nastąpi twórcy wpierw zapowiedzą odświeżonego Resident Evil 2. Informacje o premierze mają być udostępnione wciągu kilku dni.     

   

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię