Strona głównaGryAktualnościRemedy Entertainemnt i Tencent pracują nad grą o nazwie Vanguard

Remedy Entertainemnt i Tencent pracują nad grą o nazwie Vanguard

Remedy już w 2018 roku stworzyło mały zespół o nazwany Vanguard. Teraz wyszło na jaw, że deweloper współpracuje z Tencent nad kooperacyjną grą wieloosobową.

Remedy Entertainment, twórca Control oraz Alan Wake, podpisało umowę z Tencent na rozwój oraz dystrybucję nowej gry multiplayer z trybem współpracy. Gra obecnie nosi nazwę kodową Vanguard. Produkcji nie należy mylić z Call of Duty: Vanguard. Ma to być darmowa kooperacyjna strzelanka PvE, która połączy w sobie narrację w stylu Remedy z akcją i wciągającym doświadczeniem dla graczy.

Zobacz: Deathloop na PlayStation 5 przeceniony do 129 zł

Gra będzie wykorzystywała Unreal Engine zarówno na PC i jak i konsolach. Remedy zajmie się opracowaniem i wydaniem gry dla większości krajów na świecie. Tencent zajmie się lokalizacją dla krajów azjatyckich i pokryje związane z tym koszty.

Obecnie Vanguard jest w fazie weryfikacji koncepcji, a budżet na rozwój gry jest na poziomie typowej produkcji AAA. Obie firmy będą współfinansować projekt, a każda będzie odpowiedzialna za koszty publikacji i utrzymania na swoich terytoriach. Po odzyskaniu kosztów obie firmy podzielą się zyskami. Tencent ma prawa do stworzenia wersji mobilnej.

Vanguard dołącza tym samym do kilku projektów jakie są aktualne opracowywane w Remedy, w tym Alan Wake 2, kampania CrossfireX oraz gry z uniwersum Control.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię