Strona głównaGryAktualnościRiot Games idzie na ugodę w pozwie o dyskryminację płci

Riot Games idzie na ugodę w pozwie o dyskryminację płci

Ostatnio głównym problemem właścicieli Riot Games były oskarżenia o dyskryminację płci oraz molestowanie seksualne w firmie. Firma podpisała ugodę w toczącym się procesie, o czym możemy przeczytać w oficjalnym stanowisku firmy.

– Rozwiązanie tego problemu to zwycięstwo kobiet pracujących w branży gier. Wierzymy, że nowa polityka Riot będzie kolejnym krokiem do wyrównania sytuacji płci w naszej firmie, o co walczymy już od pewnego czasu. Nowe ustalenia powinny nie tylko przynieść spokój kobietom w Riot, ale chcemy podkreślić, że przypadki dyskryminacji i molestowania nie dotyczą konkretnej płci. Nasza firma ma na uwadze także dobro osób, które nie były wymienione w pozwie jako ofiary.

Zobacz: Ponad 100 pracowników Riot Games protestowało przed siedzibą firmy

Wszystko zaczęło się od śledztwa Kotaku, które ujawniło szeroko zakrojone przejawy dyskryminacji i molestowania seksualnego w Riot Games. Skutkiem śledztwa był proces sądowy. W wyniku pozwu ustalono między innymi wyraźne przypadki odmowy równego wynagrodzenia oraz utrudniania kariery z powodu bycia kobietą. Oprócz tego miały miejsce trwające akty molestowania, a otoczenie pracy w Riot Games określono jako “niebezpiecznie”.

Jednocześnie przedstawiciele Riot Games twierdzili, że wydarzenia, które miały miejsce w firmie, nie są “systemowymi przypadkami” w Riot, a jedynie pojedynczymi zdarzeniami, a ciągłe prace mające miejsce w siedzibie firmy były męczące dla jej pracowników. Jednak wybierając to co jest najlepsze dla pracowników, postanowiono iść na ugodę zamiast wypierać się zdarzeń. 

Szczegóły ugody nie zostały ujawnione, wiadomo jedynie, że “jest to ważny krok na drodze do zmiany środowiska gamedev’u jako bardziej przyjaznego”. Walka jednak się nie skończyła. Ugoda czeka teraz na uprawomocnienie się w sądzie. 

Co sądzicie o całej sytuacji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię