Strona głównaGryAktualnościRiot Games pozywa wietnamskiego dewelopera za plagiat Teamfight Tactics

Riot Games pozywa wietnamskiego dewelopera za plagiat Teamfight Tactics

Wietnamski deweloper Imba Network został pozwany przez Riot Games za stworzenie podróbki Teamfight Tactics, czyli spin-offu League of Legends.

Deweloper skopiował postacie, historię oraz lore. Wietnamska gra nosi tytuł  I Am Hero: AFK Tactical Teamfight. O sytuacji donosi Reuters. Riot domaga się 150 000 dolarów za każdy przypadek naruszenia praw autorskich. Firma zwróciła się również z wnioskiem do sądu w Kalifornii o wydanie nakazu zaprzestania sprzedaży gry przez Imba Network.

Wietnamski deweloper zaprzeczył kopiowaniu gry Riot, jednak Riot w pozwie zawarł porównania, które wskazują na plagiat. Chodzi m.in. o nazwy postaci takie jak Heimerdinger (League of Legends) vs. Dinger (I Am Hero: AFK Tactical Teamfight), Teemo vs. Tomee i Vi vs. Vy.

Zobacz: Nie powinniśmy liczyć na premierę Dragon Age 4 w tym roku

Historia postaci została skopiowana, podobnie jak umiejętności i ikony postaci. Riot złożył wezwał Imba Network do zaprzestanie dystrybucji gry. Co więcej, nawet gracze stwierdzili, że gra jest bezpośrednią kopią dzieła Riot.

I Am Hero: AFK Tactical Teamfight, określany jako idle RPG, jest dostępny na platformach mobilnych. Riot Games prowadzi obecni również inną batalię sądową, związaną z oskarżeniami o przypadki molestowania seksualnego. Firma na początku roku poszła na ugodę zobowiązując się na wypłacenie 100 milionów dolarów odszkodowania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię