Strona głównaEsportRocket League Championship Series - organizatorem ligi zostanie ESL Gaming

Rocket League Championship Series – organizatorem ligi zostanie ESL Gaming

DreamHack i ESL Gaming ogłosiły dziś, że zostaną esportowymi partnerami Rocket League Championship Series (RLCS) w ramach wieloletniej umowy z deweloperem Rocket League, firmą Psyonix.

Nowe partnerstwo opiera się na zeszłorocznej współpracy pomiędzy DreamHack i Psyonix w ramach Rocket League Championship Series X, w zakresie której DreamHack odpowiadał za sezon 2020-2021. Nowe wieloletnie partnerstwo DreamHack i ESL Gaming oznacza wspólne prowadzenie rozgrywek, produkcję oficjalnych transmisji i wsparcie powrotu do wydarzeń na żywo po długiej przerwie. Pierwszy turniej rangi Major 11. sezonu RLCS odbędzie się w Sztokholmie, w Szwecji.

Rocket League Championship Series

Współpraca pomiędzy DreamHack i Psyonix sięga 2017 roku, kiedy DreamHack po raz pierwszy wkroczył w przestrzeń Rocket League Esports i był gospodarzem dwóch dużych turniejów − DreamHack Summer i Atlanta. DreamHack Pro Circuit odbył się w 2019 roku, a teraz DreamHack, ESL i Psyonix współpracują, aby stworzyć najlepszy możliwy tor dla fanów Rocket League i zawodników z całego świata.

Zobacz: Rocket League – zwiastun i data premiery 5 sezonu

Partnerstwo wykorzysta pozycję DreamHack i ESL jako globalnych liderów w esporcie, aby wprowadzić rozgrywki RLCS do większej liczby regionów niż miało to miejsce do tej pory, z nowymi drużynami w regionach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), Azji i Pacyfiku Północnego (APAC N), Azji i Pacyfiku Południowego (APAC S) oraz Afryki Subsaharyjskiej. DreamHack i ESL będą również wspierać Psyonix w komercjalizacji Rocket League Championship Series, zarówno pomagając w tworzeniu nowych możliwości współpracy i zaangażowania w ekosystem Rocket League dla marek, jak i wprowadzając nowych partnerów medialnych, aby zwiększyć zasięg RLCS.

Sezon RLCS 2021-22 wystartuje w październiku, a pierwsza transmisja odbędzie się 15 października!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię