Strona głównaEsportRogue z dwoma Polakami na pokładzie startuje w Mistrzostwach Świata w LoL

Rogue z dwoma Polakami na pokładzie startuje w Mistrzostwach Świata w LoL

Dwóch Polaków bierze udział w tegorocznej imprezie Worlds. Czy drużyna Rogue, w której barwach występują, ma szanse na złoto w tym sezonie? Przekonajmy się!

Inspired i Trymbi to dwóch Polaków, którzy występują w barwach Rogue w ramach tegorocznego turnieju Worlds. Tym razem to wszyscy Polacy, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata w League of Legends 2021 (nieoficjalnie wiadomo, że odbędą się one w Islandii). Przypomnijmy, że w 2020 roku w ramach rywalizacji w produkcji Riot Games brało udział czterech naszych zawodników. Jak wyglądają szanse ekipy Rogue z biało-czerwonymi w składzie? Na początek przyjrzyjmy się typom bukmacherów.

 

Co mówią bukmacherzy?

Obecnie szanse Rogue na zwycięstwo w nadchodzących Mistrzostwach Świata nie są oceniane zbyt wysoko. Bukmacherzy za każdą złotówkę postawioną na ekipę Trymbi’ego i Inspireda płacą od 25 do 32 złotych – czyli całkiem sporo. Na czele typowanej listy zwycięzców jeszcze niedawno były drużyny DWG KIA, FunPlus Phoenix, Edward Gaming i Top Esports. Jak widać, w czołówce brylują zespoły z pierwszej ligi.

 

W przypadku LoL obstawiać można oczywiście nie tylko to, kto zdobędzie złoto. Od pewnego czasu mamy do czynienia z szybko rosnącym rynkiem zakładów – dotyczy to także obstawiania na www.esportsbets.pl. Dużą popularnością cieszą się zakłady na poszczególne statystyki (liczba zabójstw, przejęć, pierwsza krew na konkretnej mapie), dokładne rezultaty w kolejnych rundach, na liczbę map, na handicap itp.

 

Na korzyść Rogue przemawia fakt, że polscy zawodnicy cieszą się sporą estymą w świecie europejskiego LoL. I choć może im trochę brakować w porównaniu do konkurencji z Chin czy Korei Południowej, to z pewnością stanowią siłę napędową swojego zespołu.

 

Czy Polacy pomogą ekipie Rogue?

Inspired i Trymbi zasilili skład Rogue kolejno w maju 2019 roku i listopadzie 2020 roku. Jak do tej pory godnie reprezentowali barwy swojego klubu. W minionych mistrzostwach Europy LoL nie byli faworytami do zwycięstwa (tutaj typowano przede wszystkim idących jak burza G2 Esports oraz Fnatic), jednak zdaniem ekspertów mieli szanse, aby zawalczyć o mistrzostwo.

 

Szczególnie dwaj polscy gracze uważani byli za silne punkty drużyny Łotrów. Inspired w roli junglera doskonale sprawdza się jako strateg tworzący korzystne sytuacje do pokonania przeciwnika i zdobycia przewagi na mapach. Było to widać w rundzie play-off w niedawnych rozgrywkach. Trymbi pełni zaś rolę silnego wspierającego i udowadnia swoją grą doskonałą formę na tej pozycji w całej lidze League of Legends. Znakomite recenzje zbierał także sztab szkoleniowy Rogue w trakcie letniego splitu LEC. Jak więc potoczyła się gra?

 

W ostatnich rozgrywkach bukmacherzy typowali zwycięstwo Rogue w meczu z Fnatic w drodze do finału League of Legends European Championship i typy wynosiły od 1.78 do 1.82 w zależności od operatora zakładów. Jednak ekipa Rogue z Polakami w składzie nie spełniła pokładanych w nich oczekiwań i odniosła dotkliwą porażkę 0:3. Tym samym zajęła niezbyt pewną pozycję w nadchodzących Worlds 2021.

 

Podsumowanie

Jak więc wyglądają szanse Rogue na finał Mistrzostw Świata? Na razie ekipa z Polakami dostała się do rozgrywek na słabej pozycji. Poczekajmy na pierwszych kilka meczów – to one przesądzą o szansach naszych zawodników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię