Strona głównaEsportRogue zdobywa tytuł Mistrza Świata IEM Katowice 2018

Rogue zdobywa tytuł Mistrza Świata IEM Katowice 2018

Koreańczyk Rogue w finale turnieju SC2 pokonał swojego rodaka Classic 4:0. Tym samym zdobył kolejne w swojej karierze i w ostatnich miesiącach trofeum.

Jeśli chodzi o listę nagród, które w ostatnim czasie zdobył Rogue, są na niej między innymi – mistrzostwo IEM Shanghai, AfreecaTV GSL Super Tournament 2 i co najważniejsze – finały Sezonu 2017 WCS Global Finals. Wygląda na to, że jego dominacja ma swój ciąg dalszy także w ciągu turnieju w Katowicach.

Pierwsze starcie błyskawicznie poszło po myśli Rogue, mapa skończyła się za sprawą szybkiego ataku wszystkimi dostępnymi środkami. Druga trwała nieco dłużej, Classicowi lepiej szła obrona i starał się zachować równowagę surowców, dopiero w końcowej fazie mapy Rogue udało się wyjść na prowadzenie, które sięgnęło dwukrotności zasobów przeciwnika. Trzecie starcie zaczęło się od ataków Classic, jednak nawet trzy fale nie dały rady przełamać obrony Rogue. Kiedy Classic stracił wszystkie swoje możliwości, do kontrataku przeszedł Rogue i chwilę później było już po starciu.

Przyszła pora na 4. mapę, która okazała się być ostatnią – pierwszy zaatakował Rogue, jednak na tym etapie Classicowi jeszcze udało się obronić. Przyszła więc pora na jego kontratak, jednak przygotowania do niego trwały zbyt długo, Classic bez problemu zdołał go odeprzeć i wygrać czwarte starcie. W nagrodę otrzymał 150 tysięcy dolarów.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię