Strona głównaEsportRozgrywki DOTA 2 The International 2017 z rekordową pulą nagród

Rozgrywki DOTA 2 The International 2017 z rekordową pulą nagród

Turniej esportowy, który odbędzie się w sierpniu, będzie największym w historii pod względem zaplecza nagród. Gracze powalczą o kilkadziesiąt milionów dolarów.

Rok temu w ramach zawodów DOTA 2 The International profesjonalni gracze rywalizowali o udział w puli 20 770 460 dolarów. Była to wówczas kwota niewyobrażalna i od razu tenże turniej został okrzyknięty jako największy swoich czasów. Drużyna, która stanęła na pierwszy stopniu podium zgarneła ponad 9 mln w gotówce.

Mogłoby sie zdawać, że nic nie przebije takiej sumy pieniędzy, lecz wystarczył zaledwie rok, by pobić kolejny rekord w świecie esportowych zmagań. Do puli The International 2017 udało się natenczas zebrać $20 842 582 i licznik ciągle rośnie.

W chwili rozpoczęcia turnieju w Seattle – 7 sierpnia – jest niemal pewne, że gracze będą konkurować o minimum 21 mln dolarów. Jest to przede wszystkim zasługa samych graczy, a raczej fanów Defence of the Ancients 2, którzy bez przerwy wykupują tzw. Przepustki Bitewne do gry action RTS. Z każdego zakupu 25% kwoty jest przelewane do puli nagród turnieju DOTA 2.

Biorąc pod uwagę to, że jeszcze wczoraj na oficjalnej stronie dota2.com było o prawie 69 tys dolarów mniej, można założyć, że ta kwota będzie o wiele wyższa. Zbiórka potrwa jeszcze przez kilka tygodni, do momentu startu pierwszych meczy grupowych, które będę realizowane w dniach 2-5 sierpnia. O status milionera powalczy w sumie 18 drużyn, z czego 6 zostało zaproszone przez organizatora turnieju, a reszta będzie musiała wykazać się umiejętnościami podczas regionalnych kwalifikacji.

Źródło: dexerto.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię