Strona głównaEsportRusza profesjonalna liga CS:GO dla firm. Już trwają zapisy

Rusza profesjonalna liga CS:GO dla firm. Już trwają zapisy

Esports Business Cup to zupełnie nowa, polska liga dla miłośników CS:GO. Jednak nie zobaczymy w rozgrywkach Izako Boars, Pompa Team lub Kinguin. Te rozgrywki powstały dla firm, które mogą wystawić swoich pracowników do rywalizacji.

Lubicie grać w CS:GO z kolegami lub koleżankami z pracy? To teraz będziecie mieli okazję, aby sprawdzić swoje umiejętności w walce z innymi przedsiębiorstwami. Właśnie powstała profesjonalna liga esportowa dla firm. Esports Business Cup, bo tak właśnie się nazywa, to zupełnie nowa, ale niezwykle ciekawa inicjatywa na polskim rynku esportowym.

Turniej póki co jest przewidziany na 16 drużyn, ale jeśli zgłosi się więcej zespołów, to zostaną rozegrane dodatkowe eliminacje. Każda drużyna będzie musiała wnieść wpisowe, które wynosi 800 zł na drużynę. Zapisy trwają do 7 maja 2018 roku, a planowany stan turnieju to 14 maja.

– Sami jesteśmy pracującymi graczami, kilkoro z nas działa mocno w esporcie – postanowiliśmy stworzyć coś nowego i ciekawego, właśnie dla ludzi takich jak my – amatorów, chcących poczuć esportowe emocje na własnej skórze. Stąd też wziął się pomysł finałów offline, które odbędą się na profesjonalnej esportowej scenie. Chcemy, żeby całość przebiegała w sympatycznej atmosferze, umożliwiając także naszym zawodnikom tzw. networking. Wiemy, że najlepsze relacje biznesowe powstają wtedy, kiedy coś nas ze sobą łączy.  – mówi Agnieszka Bała, PR Manager, Esport Business Cup.

Uczestnicy Esports Business Cup muszą spełnić kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim to:

  • Uczestnicy nie mogą być aktywnymi graczami profesjonalnych organizacji esportowych ani graczami rezerwowymi na przestrzeni 3 ostatnich lat, licząc od daty startu każdego z sezonów.
  • Drużyna może składać się wyłącznie z pracowników jednej firmy lub firm, które
    wspólnie ustaliły współpracę w ramach rozgrywek.
  • Każda drużyna biorąca udział w kwalifikacjach, musi posiadać co najmniej 5 graczy
    lub funkcjonować w systemie 5+1; dopuszczalna ilość zawodników rezerwowych: 2
  • Aby dołączyć do rozgrywek należy wnieść opłatę rejestracyjną w wysokości 800 zł netto,
    uprawniającą drużynę do wzięcia udziału w rozgrywkach kwalifikacyjnych.

Do wygrania będzie między innymi 20 tys. złotych, ale kwota ta zostanie przekazana na wybrany przez zwycięzców cel charytatywny. Oprócz tego najlepszy zespół otrzyma nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów gamingowych. Rozgrywki będą transmitowane na Twitchu. Warto też wspomnieć, że finały zostaną rozegrane offline. Nagrody będą wręczane na specjalnej gali.

Drużyny można zapisywać na oficjalnej stronie Esports Business Cup.

Źródło: inf. prasowa

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię