Strona głównaGryAktualnościRząd wprowadza ograniczenie – dzieci mogą grać online 3 godziny tygodniowo

Rząd wprowadza ograniczenie – dzieci mogą grać online 3 godziny tygodniowo

Chińskie platformy gier takie jak Tencent czy NetEast muszą ograniczyć dostęp nieletnich graczy do zaledwie trzech godzin tygodniowo. Ograniczenie dostępu zostało nakazane przez rząd.

Jak donosi Bmoomberg, zmiana dokonywana jest z powodu zaniepokojenia rosnącym uzależnieniem nieletnich od gier. Dzieci poniżej 18 roku życia będą miały teraz wprowadzone ograniczenie do jednej godziny gry od 20:00 do 21:00 w piątki i weekendy oraz święta. To zmiana w stosunku do poprzedniego limitu wynoszącego 1,5 godziny rozgrywki online przez większość dni.

Zobacz: Xbox prosi o nienazywanie dzieci Game Pass

Według Reutersa platformy z grami muszą zablokować nieletnim możliwość grania poza wyznaczonymi godzinami. Do tego dostęp do platformy musi być weryfikowany prawdziwym imieniem oraz nazwiskiem aby egzekwować nowe zasady.

Organy regulujące twierdzą, że będą również współpracować z rodzicami i szkołami, aby pomóc w walce z uzależnieniem od gier wśród chińskiej młodzieży. Przepisy pojawiły się miesiąc po opublikowaniu artykułu, który określa gry online jako duchowe opium. Chociaż zdanie to zostało potem usunięte, nie powstrzymało to lawiny w postaci interwencji rządu chińskiego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię