Strona głównaWiadomościAkcesoriaSamsung zasypie nas wielkimi telewizorami

Samsung zasypie nas wielkimi telewizorami

W tym roku Samsung do swojego portfolio wprowadza aż 21 nowych modeli telewizorów z ekranami o przekątnej od 43 do 98 cali. Nowe modele Excellence Linie to już nawet nie Smart TV to urządzenia wspierane przez sztuczną inteligencję.

Do flagowej rodziny Excellence Line dołączają dwa nowe modele QN900D i QN800D. Te dostępne będą w wersjach 65, 75 i 85 cali. Każdy z nich umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 8K. Co więcej, dysponują funkcją skalowania AI 8K, pozwalającą przeskalować treści o niższej rozdzielczości do bliskiej 9K.

W modelu QN900D zastosowano najbardziej zaawansowany procesor NQ8N AI 3 Gen, który optymalizuje obraz i dźwięk, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia, zarówno w treściach VOD, sporcie na żywo jak i podczas grania. Jest on dwukrotnie szybszy od poprzedniej wersji i wykorzystuje aż 512 sieci neuronowych, czyli ośmiokrotnie więcej niż w procesorach stosowanych w modelach Excellence Line z 2023 roku.

Model ten wykonany jest zgodnie z filozofią Infinity Air Design. Ma 12,9 mm głębokości co osiągnięto nie tylko minimalizując ramki ekranu tak, że stały się niewidoczne, ale także wykorzystując efekt lustra w podstawie. Mamy wrażenie, że jej nie ma, a ekran wisi w powietrzu.

5 nowych modeli Samsung OLED

A jeżeli poszukujecie matryc OLED to Samsung ma również coś dla Was. W tym roku Polacy będą mogli wybierać wśród 5 modeli telewizorów OLED (S95D, S94D, S92D, S90D, S85D) z ekranami o przekątnej od 48 do 83 cali. Model Samsung OLED S95D został wyposażony w procesor AI NQ8 Gen 2, który również wspierany jest przez AI i obsługuje skalowanie obrazu do 4K. Dodatkowo, procesor ten optymalizuje zarówno obraz, jak i dźwięk, aby zapewnić widzom wrażenia najwyższej jakości niezależnie od tego, czy oglądają treści VOD, sport na żywo czy grają w ulubione gry. S95D wyposażony jest w matrycę Glare Free, redukującą refleksy pochodzące z zewnętrznych źródeł światła.

Domowa rozrywka z Samsung Neo QLED

Neo QLED zadowolą wielbicieli emocji kinowych, sportowych, jak i wirtualnych rozgrywek. Zastosowana w nich technologia Quantum Mini LED zapewnia realistyczny obraz oraz wierne odwzorowanie kolorów, za sprawą precyzyjnej kontroli podświetlenia ekranu, dzięki temu żadna scena nie straci na szczegółowości.

Procesor AI NQ4 Gen2 za pomocą sztucznej inteligencji gwarantuje obraz najwyższej jakości. Wszystkie nowości Neo QLED na 2024 r. (czyli 4 nowe modele QN95D, QN92D, QN90D, QN85D o przekątnych od 43 do 98 cali) oferują doskonały stosunek ceny do jakości, a na szczególne wyróżnienie zasługują telewizory QN95D i QN90D. Pierwszy z wymienionych powinien przypaść do gustu zwłaszcza fanom gier i sportu, z racji zastosowanego w nim Szybkiego Odświeżania 144 Hz. Wspaniały Infinity One Design telewizora z niewiarygodnie smukłym profilem przeniesie doświadczenia widzów na wyższy poziom. Drugi model, QN90D będzie dostępny w natomiast w wersji z 98-calowym ekranem.

Samsung QLED

A jeżeli interesują Was rozbudowane funkcje smart to powinny Was zainteresować nowe modele QLED Samsun. W skład tej rodziny wchodzi aż 7 modeli o przekątnej ekranu od 43 do 98 cali (Q80D, Q77D, Q74D, Q70D, Q68D, Q67D, Q60D). O  jakość wyświetlanego obrazu dba między innymi Technologia Bezpośredniego Podświetlenia Strefowego, polegająca na precyzyjnej kontroli ilości światła w każdej części ekranu, aby osiągnąć wysoki kontrast i głęboką czerń nawet w nasłonecznionym pomieszczeniu.

Do najbardziej zaawansowanych reprezentantów serii należy model Q80D, wyposażony we wspierany przez sztuczną inteligencję procesor AI NQ4 Gen2 i funkcję Skalowanie AI 4K – technologia zasilana przez sieci neuronowe i wspierana przez sztuczną inteligencję przekształca treści do rozdzielczości zbliżonej do 4K.

System operacyjny Tizen spotęguje doświadczenia z rozrywki dzięki najnowszym aplikacjom i usługom oraz aplikacji SmartThings, które daje możliwość sterowania inteligentnymi urządzeniami i telewizorem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię