Strona głównaGrySeria Dark Souls ma godnego konkurenta Sekiro: Shadows Die Twice

Seria Dark Souls ma godnego konkurenta Sekiro: Shadows Die Twice [gameplay]

Nowy materiał z gry zapowiada rozgrywkę bardzo dynamiczną i wymagającą. To będzie pozycja obowiązkowa dla fanów wysokiego poziomu trudności. Wszyscy Ci, którzy myślą, że pierwsze części Dark Soulsa są najtrudniejszymi grami w historii, 22 marca mogą zmienić zdanie. Napis You Died zostanie zwielokrotniony w nowej grze studia From Software Sekiro: Shadows Die Twice. Śmierć wpisana w gatunek souls like będzie tu stałą towarzyszką podróży, która w efektowny sposób pokaże nam, że koniec gry zobaczymy wtedy, kiedy na to zasłużymy.

Nie bójcie się jednak w chwili premiery jej odpalić. Reżyser gry Hidetaka Miyazaki uspokaja, że poprzeczka będzie wysoko ustawiona, może i nawet wyżej niż w Dark Souls, lecz rozbudowana mechanika walki ma oferować więcej swobody. Ma to umożliwić protetyczne ramię i sposób poruszania się po mapie naszej postaci. Hidetaka podkreśla, że efekt końcowy powinien zadowolić zarówno hardkorowych graczy oraz amatorów stawiających na widowiskowy gameplay.

Czy uda im się połączyć jedno z drugim? Pewne jest to, że nie mamy do czynienia z kolejnym Dark Soulsem i wzorując się na wcześniejszych i najnowszym materiale z gry można dojść do wniosku, że walka z co trudniejszymi bossami będzie wymagać od graczy więcej kreatywności, aniżeli wymierzania ciosów w odpowiednim momencie.

Wideo powstało z okazji regionalnych targów The Tokyo Game Show 2018, więc przygotujcie uszy na odrobinę japońskiego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię