Strona głównaGryAktualnościSilent Hill powraca? Czy nad kolejną częścią pracuje Bloober Team?

Silent Hill powraca? Czy nad kolejną częścią pracuje Bloober Team?

W ciągu ostatnich dni coraz głośniej jest wokół powrotu kultowej serii Silent Hill. Z projektem wiązani są Hideo Kojima oraz polskie Bloober Team.

Szef polskiego studia Bloober Team, Piotr Babieno, zdradził w wywiadzie dla Gamesindustry.biz, że firma pracuje nad nowym tytułem dla “bardzo znanego wydawcy”. Wiele osób zaczęło łączyć tę informację z powrotem serii Silent Hill, szczególnie, że przy okazji prac nad The Medium krakowskie studio pracowało z Akirą Yamaoką, muzykiem zaangażowanym w ścieżkę dźwiękową do Silent Hill. Sam Akira również w jednym z wywiadów zdradził, że pracuje nad nowym projektem, który ma zostać ujawniony latem.

Silent Hill Akira Yamaoka

Na pozór zaangażowanie Bloober Team w Silent Hilla stoi to w sprzeczności ze słowami zachodnich obserwatorów, którzy twierdzą, że za projekt odpowiedzialne jest już jakieś czołowe japońskie studio. Niektórzy uważają jednak, że całkiem możliwe jest, że po prostu równolegle toczą się prace nad dwiema grami z tego cyklu. 

Jedna z tych gier ma być kontynuacją projektu, odrzuconego przez Supermassive – i to właśnie za nią odpowiedzialne ma być studio Bloober Team. Druga, “japońska” gra ma dość daleko odchodzić od korzeni serii. Pojawiają się też plotki, jakoby w jeden z tych projektów miał być zaangażowany sam Hideo Kojima, którego Konami ma “potrzebować” by seria w blasku i chwale trafiła na PlayStation 5. Ten wariant jest tym bardziej interesujący, że jakiś czas temu pojawiły się przesłanki na temat tego, że Japończyk pracuje nad jakąś kolejną grą w klimatach horroru.

Jak jest w rzeczywistości? Pierwszym terminem, kiedy będziemy mogli poznać nowe, tym razem już potwierdzone szczegóły, będzie zapewne lato i ujawnienie projektu Yamaoki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię