Strona głównaWiadomościSilentiumPC Navis 240 Pro i Navis 120 Pro - wodne rozwiązania na...

SilentiumPC Navis 240 Pro i Navis 120 Pro – wodne rozwiązania na rozgrzany procesor

Niska temperatura CPU gwarantuje jego długowieczność i chęć przekraczania niedostępnych megaherzów. Z pomocą nowego chłodzenia wodnego SilentiumPC można osiągnąć i jedno, i drugie.

Czy procesory śnią o idealnym systemie chłodzenia? Z pewnością, gdy tylko nie pracują udają się myślami do świata otoczonego mrozem i sopelkami lodu. Niestety mogą sobie tylko o tym pomarzyć, bowiem ich właściciele dość często zaniedbują swoich growych kompanów, montując nań przeciętne radiatory.

SilentiumPC mówi dość takiemu traktowaniu i z pomocą słowa i wody namawia na system chłodzenia cieczą All-In-One Liquid Cooling w dwóch dostępnych wersjach Navis 120 Pro i Navis 240 Pro. Są to konstrukcje przeznaczone dla procesorów o najwyższej wydajności, która przekłada się na wysoki stopień grzania rdzenia.

Ich wyjątkowość polega na zastosowaniu tajemniczej cieczy Navis Pro i zaawansowanego systemu odprowadzania ciepła z CPU przez kanaliki umieszczone w miedzianym bloku wodnym. Zintegrowana z blokiem 9-biegunowa pompa ceramiczna wprowadza ciecz w nieustanną gonitwę, dzięki czemu błyskawicznie płynna substancja wędruje 33-centymetrowymi gumowymi wężykami od procesora do bloku, za każdym razem wracając z niższą temperaturą.

W obniżaniu temperatury pracy dużą rolę odgrywają dwa wentylatory Sigma HPE o charakterystycznym wzorze śmigieł. Ich mocno zagiety kształt pozwala szybko ochłodzić ciecz, i tym samym zbić gorączkę CPU. Nowe systemy chłodzenia cieczą SilentiumPC zamontujemy na praktycznie każdej podstawce płyty głównej Intel i AMD: 

  • AMD: AM2(+), AMD AM3(+), FM1, FM2 (+), AM4
  • Intel: LGA 775, LGA 1150, LGA 1151, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, LGA 2011, LGA 2011-3, LGA 2066

 

Oba zestawy chłodziw będą dostępne w sprzedaży już od dzisiaj. Model Navis 240 Pro możemy nabyć w cenie 329 zł, a Navis 120 Pro za 249 zł. Jeśli ciekawi Was, czy zakup nowych modeli jest opłacalny, to mamy dla Was masę informacji z pierwszej ręki. Przeprowadziliśmy już testy chłodzeń, wnikliwie opisując ich wady i zalety w tej oto recenzji

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię