Strona głównaGryAktualnościSix Days in Fallujah – muzułmańska organizacja charytatywna wzywa do usunięcia gry...

Six Days in Fallujah – muzułmańska organizacja charytatywna wzywa do usunięcia gry z sieci

Sony, Microsoft oraz Valve zostały wezwane do usunięcia gry Six Days in Fallujah ze swoich platform. Według muzułmańskiej organizacji charytatywnej gra ma nawoływać do mordowania muzułmanów.

Muzułmańska organizacja charytatywna zajmująca się prawami obywatelskimi w USA nawołuje trzy największe platformy gamingowe do usunięcia z nich gry Six Days in Fallujah. Zdaniem Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) gra ma negatywnie wpływać na wizerunek muzułmanów na świecie.

Zobacz: Resident Evil Village – Capcom reklamuje grę z Lady Dimitrescu naturalnej wielkości

Kilka lat temu Konami zrezygnowało ze wsparcia produkcji. Gra jednak powróciła za sprawą innego wydawcy. To spowodowało, że CAIR wezwał Sony, Microsoft i Valve do zrezygnowania z dystrybucji gry na swoich platformach.

Według rzecznika CAIR – Huzaifa Shahbaza gra nazwana jest arabskim symulatorem mordowania i wyłącznie normalizować przemoc wobec muzułmanów w Ameryce i na całym świecie.

Przemysł gier musi przestać dehumanizować muzułmanów. Gry wideo takie jak Six Days in Fallujah służą tylko do gloryfikacji przemocy, która odebrała życie setkom irackich cywilów, usprawiedliwiają wojnę w Iraku i wzmacniają antymuzułmańskie nastroje w czasie, gdy antymuzułmańska bigoteria nadal zagraża ludzkiemu życiu.

Wzywamy Microsoft, Sony i Valve do zakazania swoim platformom udostępniania Six Days in Fallujah.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię