Strona głównaWiadomościSMACH Z - prawdziwy, gamingowy komputer w kieszeni!

SMACH Z – prawdziwy, gamingowy komputer w kieszeni!

W 2016 roku na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka na urządzenie, które miało być prawdziwym, gamingowym komputerem, który da się schować w kieszeni spodni. Po 2 latach SMACH Z, bo tak właśnie się nazywa, zostanie zaprezentowane na stoisku AMD w trakcie Tokyo Game Show.

Pomysłodawcy SMACH Z chcieli uzbierać na swój pomysł 250 tys. euro. Jednak projekt tak przypadł do gustu użytkownikom Kickstartera, że w sumie prawie 1300 osób przekazało na niego kwotę aż 474 530 euro. Początkowo najhojniejsi wspierający mieli otrzymać konsolę już w kwietniu 2017 roku, a masowa produkcja miała ruszyć na przełomie 2017 i 2018 roku. Niestety, jak to bywa z projektami tego typu, po drodze było mnóstwo problemów, przez które urządzenie do tej pory nie trafiło do sprzedaży. Ale wszystko wskazuje na to, że twórcy uporali się ze swoimi demonami, bowiem SMACH Z pojawi się na Tokyo Game Show i to na oficjalnym stoisku AMD!

Czemu akurat u AMD? Ponieważ komputero-kosnola wyposażona jest w układ AMD Ryzen V1605B SoC z kartą graficzną AMD Radeon Vega 8. Pozostała specyfikacja to w wersji podstawowej między innymi: 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci masowej, WiFi 802.11b/g/n/d/e/h/i oraz Bluetooth v2. Urządzenie ma pozwalać na 5 godzin ciągłego grania, a naładowanie akumulatora do pełna ma zająć zaledwie 45 minut. Cena to 699 euro. Do sprzedaży trafią również: wersja PRO (899 euro) z 8 GB pamięci RAM, 128 GB miejsca na dysku SSD i kamerą o rozdzielczości 5 Mpix oraz wersja Ultra (1099 euro) z 16 GB pamięci RAM, 256 GB na dysku SSD i taką samą kamerą 5 Mpix. We wszystkich modelach dostępny będzie czytnik kart pamięci SD. Jeśli chodzi o ekran, to ma on przekątną 6 cali i rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli. Będzie też dotykowy!

Urządzenie może działa na systemie Windows 10 lub opartym na Linuksie SMACH Z OS. Co najważniejsze, komputerek pozwoli na uruchomienie ponad 20 tys. różnych gier. Udało się to osiągnąć dzięki obsłudze wszystkich najpopularniejszych platform, w tym: Steam, Origin, Battle.net, GOG, Uplay czy też Itchio. W tym momencie na oficjalnej stronie projektu ruszyła już przedsprzedaż, w ramach której pierwszych 10 tys. osób otrzyma 10-procentowy rabat. Oficjalna premiera zaplanowana jest na 1 grudnia 2018 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię