Strona głównaWiadomościRozrywkaSony planuje kupić Crunchyroll za blisko miliard dolarów

Sony planuje kupić Crunchyroll za blisko miliard dolarów

Microsoft był już na swoich zakupach. Teraz przyszedł czas na Sony, które najwyraźniej kończy negocjacje dotyczące przejęcia Crunchyroll.

Ponad miesiąc temu świat obiegła informacja o przejęciu ZeniMax przez Microsoft. Od tego czasu sytuacja nieco się uspokoiła, gry Bethesdy zaczęły trafiać do Xbox Game Passa, a niedługo ma dojść do kolejnego zakupu. Tym razem jednak ze strony Sony.

Zobacz: Studio Microsoftu przejmuje lidera animacji sztuk walki z Naughty Dog

Według Nikkei Asia Sony kończy właśnie negocjacje dotyczące zakupu Crunchyroll. Japońskiemu gigantowi za popularną stronę streamingową z anime przyjdzie zapłacić 100 miliardów yenów, czyli ok. 957 milionów dolarów.

Crunchyroll powstało w 2006 roku i od tego czasu zebrało 70 milionów użytkowników oraz 3 miliony korzystające z płatnej subskrypcji. W 2018 roku partnerem strony został AT&T, które jeszcze w tym roku miało sprzedaż swoją platformę Sony za 1,5 miliarda dolarów. Kilka miesięcy później cena najwyraźniej nieco spadła, a Sony jest dużo bliższe przejęcia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię