Strona głównaWiadomościSquare Enix tworzy nową grę w świecie superbohaterów Marvela

Square Enix tworzy nową grę w świecie superbohaterów Marvela

Studio Crystal Dynamics pracuje nad nową grą z superbohaterami Marvela w roli głównej. Jest to możliwe dzięki wieloletniej współpracy jaką Marvel nawiązał ze Square Enix.

Na razie nie wiemy praktycznie nic na temat gry. Póki co kryje się ona pod nazwą The Avnegers Project i najprawdopodobniej zadebiutuje najwcześniej w 2019 roku. Wiemy też, że nad grą pracuje studio Crystal Dynamics, odpowiedzialne chociażby za Tomb Raidera z 2013 roku oraz późniejszą kontynuację w postaci Raise of the Tomb Raider. Na swoim koncie mają też rewelacyjną serię Legacy of Kain, której młodsi gracze raczej nie pamiętają.

Teraz Crystal Dynamics będą mieli okazję pokazać światu, że potrafią zrobić dobrą grę z superbohaterami. Do tej pory gry tego typu nie prezentowały zbyt wysokiego poziomu. Można wskazać kilka wyjątków, np. w postaci serii Arkham z Batmanem w roli głównej. Dobrze zapowiada się też nowy Spider-Man, ale to raczej wyjątki potwierdzające regułę. Większość superbohaterskich produkcji to mało udany skok na kasę.

– The Avngers Project jest tworzone z myślą o graczach na całym świecie i będzie napakowane wszystkimi bohaterami, całym środowiskiem i ikonicznymi momentami, które ekscytowały wiernych fanów tego uniwersum. Stworzymy całkowicie oryginalną historię, która pozwoli na wiele lat grania. Więcej szczegółów zdradzimy w 2018 roku – tyle do tej pory zdradzili przedstawiciele Square Enix.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nad grą pracuje też Shaun Escayg, który 7 lat spędził w Naughty Dog, ale niedawno przeniósł się do Square Enix. Być może właśnie ze względu na The Avengers Project. Współpraca Square Enix i Marvela ma przypominać to, co możemy zobaczyć w przypadku Electronic Arts i sagi Gwiezdnych Wojen.

[you tube=rq_V6WHSmQs]

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię