Strona głównaGryAktualnościStalker 2 – wstrzymanie pre-orderów i zwrot pieniędzy

Stalker 2 – wstrzymanie pre-orderów i zwrot pieniędzy

Z powodu opóźnionej premiery Stalker 2, Microsoft zablokował w swoim sklepie możliwość dokonywania zamówień przedpremierowych. Gracze, którzy już zamówili grę dostają zwrot pieniędzy.

Przyczyną realizacji zwrotów i wstrzymaniem możliwości zamawiania gry jest opóźnienie premiery spowodowane atakiem Rosji na Ukrainę. Według informacji przekazanych przez serwis VGC gracze dostają zwrot pieniędzy.

Obecnie data premiera Stalker 2 została przesunięta w bliżej nieokreśloną przyszłość. Takie kroki są jak najbardziej zrozumiałe. Deweloper odpowiedzialny za grę – GSC Game World swoją siedzibę ma w Ukrainie. Po rozpoczęciu się agresji ze strony Rosji, deweloper wstrzymał pracę nad grą. W maju tego roku ekipa przeniosła się do Pragi, gdzie wznowiła prace.

Zobacz: Call of Duty Modern Warfare 2 – do sieci wyciekł gameplay. Będzie można kraść…

Stalker 2 pierwotnie miał wyjść w kwietniu tego roku, obecnie mówi się, że będzie to połowa 2023 roku. Premiera gry musi być poprzedzona bardzo dokładnymi testami jakości, o czym zresztą mówił sam deweloper.

Jesteśmy przekonani, że rozwój powinien trwać tak długo, jak to konieczne, zwłaszcza w przypadku takiego projektu. Ta decyzja nie jest łatwa, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dostarczyć Ci grę, która spełni oczekiwania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię