Strona głównaGryAktualnościSTALKER 2 wykorzysta moc silnika Unreal Engine 5

STALKER 2 wykorzysta moc silnika Unreal Engine 5

Twórcy STALKER 2 wykorzystają moc nowego silnika Epic Games. Informacja ta pojawiła się na oficjalnym koncie Twitter studia GSC Game World.

Premiera STALKER 2 zapowiedziana jest na przyszły rok. Tymczasem ekipa studia GSC Game World na Twitterze potwierdziła, że nowa produkcja będzie wykorzystywała silnik Unreal Engine 5.

Zobacz: Rebel Galaxy kolejną grą za darmo na EGS

STALKER 2: Heart of Chernobyl to kontynuacja kultowej klasycznej trylogii wciągających strzelanek. Gra przez lata była ogłoszona, niezapowiedziana, anulowana, anulowana, ponownie anulowana i przetasowana między programistami.

Z kolei Unreal Engine 5 został publicznie zaprezentowany w zeszłym roku, ale zostanie oficjalnie wydany na początku 2022 roku. Poprzednie potwierdzenie wskazywało tylko, że Stalker 2 korzystał z silnika Unreal Engine 4. Oznacza to, że Epic prawdopodobnie był mocno zaangażowany w rozwój Stalkera 2, konsultując szczegóły techniczne i pomagając z optymalizacją, gdy ostateczna wersja silnika nabiera kształtów.

stalker 2Możliwe, że gra została opracowana na UE4 jednak w połowie projektu nastąpiła przesiadka na UE 5. STALKER 2 zaplanowany jest na 28 kwietnia 2022 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię