Strona głównaGryAktualnościStar Wars: Battlefront III - unikalna kopia na PSP pojawiła się na...

Star Wars: Battlefront III – unikalna kopia na PSP pojawiła się na Reddicie

Okazuje się, że Star Wars: Battlefront III istnieje w jednym egzemplarzu w wersji na PSP i nawet kopia ta wpadła w ręce jednego z graczy!

Jeden szczęśliwy fan zdołał wygrzebać wczesną wersję Star Wars: Battlefront III w wersji dla PSP. Gra jest kopią stworzoną dla celów testowych, ale generalnie tytuł jako sequel dla hitu z 2005 roku został skasowany, a potem pomysł zmieniono w Star Wars Battlefront: Elite Squadron.

Jednak zanim prace nad grą zatrzymano, development był już tak zaawansowany, że pojedynczym graczom wysłano kopie testowe. Jedna z nich ujrzała światło dzienne, bo jej posiadacz ujawnił jej istnienie w poście na Reddicie. Gra jest w stanie niemal idealnym i oczywiście działa.

My fiancé has a playtest copy of the canceled Star Wars: Battlefront III for PSP from gaming

Historia tego jak gra trafiła w posiadanie tej osoby jest dość skomplikowana. Partnerka gracza miała w rodzinie osobę, która była związana z Lucasarts umową na testowanie gier. W momencie gdy tytuł anulowano, prawie wszystkie związane z nią assety zostały przejęte przez firmę i miały trafić na Skywalker Ranch, czyli do domu George’a Lucasa – prawie, bo jedna kopia jakoś prześlizgnęła się przez kontrolę.

Co prawda zdaniem niektórych internautów, gra to tak naprawdę wczesna kopia wydanego w 2009 przez Rebellion Star Wars Battlefront: Elite Squadron, szczególnie, że gra ta korzystała z wielu elementów skasowanego Battlefronta III. Jednak nawet jeśli tak było, to nie czyni znaleziska ani trochę mniej fajnym.

Zobacz: Elden Ring przejmują postacie ze Star Wars

Jak wielu graczy zapewne pamięta, w 2015 roku DICE wskrzesiło serię jako Star Wars: Battlefront, a w 2017 powstała kontynuacja – Battlefront II. Jednak nowa generacja serii cieszyła się mieszanymi opiniami graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię